Totolotek Puchar Polski. Bez sensacji w Środzie Wielkopolskiej. Górnik Zabrze rozgromił Polonię

Nie było sensacji w meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski, w którym obchodząca w tym roku 100-lecie istnienia Polonia Środa Wlkp. przegrała u siebie z Górnikiem Zabrze 0:6.

Łukasz Witczyk
piłkarze Górnika Zabrze Newspix / Paweł Jaskółka / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
Mecze z drużynami z niższych lig zazwyczaj nie są łatwe dla drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej. We wtorek z Totolotek Pucharu Polski odpadł m.in. Śląsk Wrocław, dlatego piłkarze Górnika Zabrze nie zamierzali lekceważyć III-ligowej Polonii Środa Wlkp. Zwłaszcza, że w wielkopolskim mieście było to prawdziwe święto, gdyż klub dokładnie 1 października obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Mecz z Górnikiem uczcił ten jubileusz.

Zabrzanie już w 2. minucie objęli prowadzenie. Po wrzutce ze skrzydła Alasany Manneha z najbliższej odległości piłkę do bramki gospodarzy wpakował Przemysław Wiśniewski. Po chwili było już 2:0 dla 14-krotnych mistrzów Polski. Tym razem Ishmael Baidoo dostał prostopadłe podanie, urwał się obrońcom i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Taka zaliczka szybko ustawiła mecz.

Górnik zwolnił tempo i kontrolował przebieg gry. W 19. minucie świetnym strzałem popisał się Michał Koj. Uderzył zza pola karnego, a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Gospodarze nie potrafili w żaden sposób zagrozić defensywie zabrzańskiego Górnika.

Po przerwie zabrzanie zadali kolejny cios. W 63. minucie rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Wolsztyński, a jedenastka została podyktowana po tym, jak w polu karnym ręką piłkę zagrał jeden z graczy rywali. Chwilę później było już 5:0 dla Górnika po trafieniu Piotra Krawczyka. Z kolei w 70. minucie arbiter podyktował kolejną jedenastkę, a tym razem do piłki podszedł Kamil Zapolnik i pokonał bramkarza.

Polonia Środa Wlkp. - Górnik Zabrze 0:6 (0:3)
0:1 - Przemysław Wiśniewski 2'
0:2 - Ishmael Baidoo 8'
0:3 - Michał Koj 19'
0:4 - Łukasz Wolsztyński (k.) 63'
0:5 - Piotr Krawczyk 68'
0:6 - Kamil Zapolnik (k.) 70'

Polonia Środa Wlkp.: Przemysław Frąckowiak - Oskar Kozłowski, Piotr Wujec, Piotr Skrobosiński, Adam Borucki, Jędrzej Kujawa, Szymon Zgarda, Kacper Nowak (78' Tomasz Ceglewski), Adrian Szynka, Łukasz Żegleń, Jakub Wilk (86' Kacper Robaczyński).

Górnik Zabrze: Dawid Kudła - Adam Orn Arnarson, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - David Kopacz (54' Kamil Zapolnik), Szymon Matuszek, Alasana Manneh (85' Mateusz Matras), Ishmael Baidoo - Łukasz Wolsztyński, Piotr Krawczyk.

Żółte kartki: Łukasz Żegleń, Adrian Szynka (Polonia Środa Wlkp.) oraz Szymon Matuszek (Górnik Zabrze).