Fortuna I liga: Warta Poznań lepsza w szalonej końcówce. Bramkarz uratował Zagłębie Sosnowiec

Warta Poznań nadal na prowadzeniu w pierwszoligowej tabeli. Zieloni wygrali 2:1 z Miedzią Legnica i mają nad nią już sześć punktów przewagi. Aż trzy kluby strzeliły w niedzielę po trzy gole.

piłkarze Warty Poznań Newspix / MACIEJ FIGIELEK/ 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Piotr Tworek poprowadził Wartę Poznań w meczu ze swoim byłym klubem Miedzią Legnica. Po ostatnim gwizdku triumfował. Kiedy drużyny rywalizowały po raz ostatni w jednej lidze, w ich dwóch konfrontacjach padło 10 goli. W niedzielę były bardziej oszczędne, co nie oznacza, że zabrakło wrażeń. Szczególnie końcówka była pasjonująca. Warta przerwała kryzys strzelecki w 83. minucie, a do bramki Miedzi przymierzył Łukasz Trałka. Niewiele później Adrian Laskowski podwoił przewagę Zielonych i riposta Henrika Ojamyy była już bez większego znaczenia. Warta wygrała 2:1

Odra Opole wyrzuciła z Totolotek Pucharu Polski piłkarzy Arki Gdynia. Wygrana z przedstawicielem PKO Ekstraklasy była pierwszą zespołu Piotr Plewni w sezonie. W niedzielę Odra podjęła Zagłębie Sosnowiec i była blisko również ligowego przełamania. W 52. minucie Dawid Błanik strzelił gola na 1:1, a w 87. minucie Szymon Skrzypczak zabrał się za wykonanie rzutu karnego. Wielka szansa na rozstrzygnięcie meczu została zmarnowana. Punkt Zagłębiu uratował bramkarz Matko Perdijić, który zatrzymał piłkę.

Do konfrontacji klubów z województwa małopolskiego doszło w Niepołomicach. Puszcza zmierzyła się z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Gospodarze nie zwyciężyli u siebie w tym sezonie, a Pomarańczowi nie wygrali żadnego z poprzednich dziewięciu spotkań. Trochę spokojniejszy tydzień mają przed sobą Piotr Mandrysz i jego podopieczni. Bruk-Bet zwyciężył 3:0. Długo było bezbramkowo, ale po pierwszym trafieniu Piotra Wlazły na kolejne trzeba było czekać krócej.

Po trzy gole strzelili również piłkarze GKS-u Bełchatów i Chojniczanki Chojnice. Brunatni ograli 3:0 Wigry Suwałki, a ich najlepszy strzelec Mateusz Marzec zdobył tym razem dwie bramki i jest wiceliderem klasyfikacji snajperów ligi. Chojniczanka zwyciężyła 3:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie i rozstrzygnęła to spotkanie w dziesięciu. W 49. minucie sędzia odesłał do szatni Jacka Podgórskiego, który popełnił brutalny faul. Niewiele później Chojniczanka objęła prowadzenie, a na domiar dobrego jeszcze je powiększyła.