Premier League: Leicester City rozbiło Newcastle United i awansowało na 3. miejsce w tabeli

Leicester City, po ograniu w poprzedniej kolejce Tottenhamu Hotspur, tym razem rozbiło przed własną publicznością Newcastle United (5:0). Dzięki temu zwycięstwu Lisy awansowały na trzecie miejsce w tabeli Premier League.

Tomasz Rosiński
piłkarze Leicester City Getty Images / Malcolm Couzens / Na zdjęciu: piłkarze Leicester City
Leicester od początku obecnego sezonu prezentuje się dobrze i w niedzielę chciało odnieść swoją czwartą wygraną w rozgrywkach, co mu się udało zrealizować w efektowny sposób.

Gospodarze od startu rywalizacji narzucili swój styl gry i w 16. minucie objęli prowadzenie. Wówczas Ricardo Pereira przeprowadził indywidualną akcję i płaskim strzałem pokonał Martina Dubravkę.

Przyjezdni wyglądali na bezradnych, musieli się uciekać przede wszystkim do defensywy, a na domiar złego w 43. minucie stracili Isaaca Haydena. Zawodnik Srok otrzymał czerwoną kartkę za faul na Dennisie Praecie.

Po zmianie stron występujący na boisku z przewagą jednego piłkarza podopieczni Brendana Rodgersa zdeklasowali przeciwnika. Dublet skompletował Jamie Vardy, jedno trafienie zaliczył Wilfred Ndidi, zaś gola samobójczego strzelił Paul Dummett.

W następnej serii gier Lisy zmierzą się z liderem Premier League, Liverpool FC. To starcie zaplanowano na sobotę (5 października) na godzinę 16:00.