Premier League. VAR uratował sędziów w hicie kolejki

System VAR uratował sędziego liniowego przed kompromitacją w poniedziałkowym meczu Manchester United - Arsenal (1:1). Początkowo arbiter pokazał spalonego, jednak dzięki interwencji VAR gol Pierre'a-Emericka Aubameyanga został uznany.

Tomasz Skrzypczyński
Pierre-Emerick Aubameyang Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
W hicie 7. kolejki Premier League Manchester United zremisował na własnym boisku z Arsenalem 1:1. Gola na wagę jednego punktu dla gości strzelił w 58. minucie Pierre-Emerick Aubameyang.

Niewiele jednak brakowało, by gol Gabończyka nie został uznany. Otóż sędzia liniowy Scott Ledger początkowo podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego i arbiter główny Kevin Friend mógł zagwizdać i przerwać grę.

Na szczęście dla piłkarzy Kanonierów poczekał na analizę systemu VAR. Ta wykazała, że w momencie podani Bukayo Saki Aubameyang absolutnie nie był na spalonym i bramka została uznana.

VAR uratował tym samym Scotta Ledgera i sędziego głównego przed kompromitacją i okradzeniem Arsenalu z prawidłowego gola.

Kibice Kanonierów i tak nie zostawili suchej nitki dla Ledgerze w internetowych komentarzach, nazywając go m.in. nieudacznikiem i człowiekiem, który nie powinien sędziować w najlepszej lidze świata.