Liga Europy: Ludogorec Razgrad idzie jak burza, Jacek Góralskim zmiennikiem. Feyenoord poskromił FC Porto (wyniki)

Ludogorec Razgrad z Jackiem Góralskim wygrał siódmy mecz z rzędu. Pokonał 3:0 Ferencvarosi TC w 2. kolejce fazy grupowej LE. FC Porto po ośmiu zwycięstwach z kolei zostało ograne 0:2 przez Feyenoord Rotterdam.

piłkarze Ludogorca Razgrad PAP/EPA / Tamas Kovacs / Na zdjęciu: piłkarze Ludogorca Razgrad
W wygranym 5:1 meczu Ludogorca Razgrad z CSKA Moskwa piłkarze z Bułgarii zaczęli strzelać gole w drugiej połowie. Tym razem nie czekali równie długo. Do bramki Ferencvarosi TC trafili już w 3. minucie. W szybkiej akcji piękniejsze od strzału Jody Lukokiego było dośrodkowanie zewnętrzną częścią buta Antona Nedjalkowa. Zrobił to w stylu Ricardo Quaresmy lub jak kto woli Kamila Grosickiego. W 40. minucie Rafael Forster powiększył przewagę Ludororca na 2:0 potężnym strzałem z rzutu wolnego. Była też zła wiadomość. Niewiele później Dragos Grigorie dostał drugą żółtą kartkę i gości czekała cała druga połowa w osłabieniu.

Jacek Góralski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł na boisko w 57. minucie. Jakub Świerczok nie znalazł się w kadrze Ludogorca z powodu kontuzji. Z Góralskim goście strzelili gola na 3:0. Ponownie trafił Rafael Forster, tym razem mniej efektownie, po wrzutce z rzutu rożnego.

Ludogorec jest niepokonany od 17 lipca. Jego wygrana w Budapeszcie to siódma z rzędu. Drużyna z Razgradu zrewanżowała się przeciwnikowi za dwie porażki poniesione latem w eliminacjach Ligi Mistrzów. Ludogorec z kompletem sześciu punktów i ośmioma strzelonymi golami jest liderem w grupie H.

Do Holandii przylecieli piłkarze FC Porto. Portugalska drużyna zagrała w Rotterdamie z Feyenoordem. Na początku lat 90. poprzedniego wieku rywalizowała z Portowcami w fazie grupowej Ligi Mistrzów i wówczas nie dała sobie strzelić gola przez 180 minut. Tym razem skapitulowała po strzałach Jensa Toornstry i Ricka Karsdorpa. FC Porto przegrało 0:2 po ośmiu zwycięstwach z kolei. W tej samej grupie G rywalizuje pogromca Legii Warszawa - Rangers FC i mimo prowadzenia przegrał 1:2 z Young Boys Berno.

W meczach przedstawicieli dwóch najsilniejszych, według rankingu UEFA, lig krajowych długo było bezbramkowo. Wolverhampton Wanderers wybrali się do Stambułu i mierzyli z Besiktasem. Gola na 1:0 strzelili w 93. minucie. Na wschód polecieli również piłkarze Espanyolu Barcelona, którzy odwiedzili CSKA Moskwa. Drużyna z Katalonii przebiła się nieco wcześniej przez defensywę przeciwnika i zwyciężyła 2:0.

AS Roma sprawdziła jako druga możliwości Wolfsbergera, który na początek fazy grupowej zdemolował 4:0 Borussię M'gladbach. Także Giallorossim nie było łatwo w starciu z austriackim klubem. Pomógł stały fragment. Po dobrym dośrodkowaniu Javiera Pastore ustawiony blisko dalszego słupka Leonardo Spinazzola główkował na 1:0. Drużyna z Rzymu straciła prowadzenie po przerwie, kiedy to Michael Liendl huknął z woleja w okienko. Konfrontacja w Grazu zakończyła się remisem 1:1.

Dużo goli w 1. kolejce było efektem błędów bramkarzy. Po dwutygodniowej przerwie nie trzeba było długo czekać na kolejnego. Golkiper VfL Wolfsburg - Pavao Pervan zachował się karygodnie na przedpolu i odbił piłkę pod nogi Timothee Kołodziejczaka. Ten skorzystał z prezentu i dał prowadzenie AS Saint-Etienne. Wilki szybko odpowiedziały i zremisowały 1:1. Tak samo jak inna niemiecka ekipa Borussia M'gladbach w konfrontacji z Istanbul Basaksehir.

2. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

GRUPA G:

Feyenoord Rotterdam - FC Porto 2:0 (0:0)
1:0 - Jens Toornstra 49'
2:0 - Rick Karsdorp 80'

Young Boys Berno - Rangers FC 2:1 (0:1) 0:1 - Alfredo Morelos 44' 1:1 - Roger Assale 50' 2:1 - Christian Fassnacht 90'

GRUPA H:

CSKA Moskwa - Espanyol Barcelona 0:2 (0:0)
0:1 - Wu Lej 65'
0:2 - Victor Campuzano 90'

Ferencvarosi TC - Ludogorec Razgrad 0:3 (0:2) 0:1 - Jody Lukoki 3' 0:2 - Rafael Forster 40' 0:3 - Rafael Forster 65'

Liga Europy, gr. H 2019/2020

1 Espanyol Barcelona 6 3 2 1 12:4 11
2 Ludogorec Razgrad 6 2 2 2 10:10 8
3 Ferencvarosi TC 6 1 4 1 5:7 7
4 CSKA Moskwa 6 1 2 3 3:9 5

GRUPA I:

AS Saint-Etienne - VfL Wolfsburg 1:1 (1:1)
1:0 - Timothee Kolodziejczak 13'
1:1 - William 15'

FK Ołeksandrija - KAA Gent 1:1 (0:1) 0:1 - Laurent Depoitre 6' 1:1 - Artiom Sitalo 61'

1:1 - Michael Liendl 51'

Istanbul Basaksehir - Borussia M'gladbach 1:1 (0:0) 1:0 - Edin Visca 55' 1:1 - Patrick Hermann 90'

Liga Europy, gr. J 2019/2020

1 Istanbul Basaksehir 6 3 1 2 7:9 10
2 AS Roma 6 2 3 1 12:6 9
3 Borussia M'gladbach 6 2 2 2 6:9 8
4 Wolfsberger AC 6 1 2 3 7:8 5

GRUPA K:

Besiktas Stambuł - Wolverhampton Wanderers 0:1 (0:0)
0:1 - Willy Boly 90'

SC Braga - Slovan Bratysława 2:2 (1:0) 1:0 - Bruno Viana 30' 1:1 - Andraz Sporar 45' 2:1 - Galeno 63' 2:2 - Bruno Viana (sam.) 87'