Liga Europy: Dudelange - Karabach. Przerwany mecz w Luksemburgu

Kibice zespołu Karabach Agdam wybiegli na boisko w Luksemburgu po tym jak nad stadionem przeleciał dron z flagą Armenii. Sędzia przerwał mecz.

Marek Wawrzynowski
Piłkarz Dudelange - Dominik Stolz Getty Images / Emilio Andreoli / Piłkarz Dudelange - Dominik Stolz

Szkocki sędzia John Beaton przerwał spotkanie luksemburskiego Football 1991 Dudelange z azerskim Karabachem Agdam w 36. minucie po tym jak kibice gości wtargnęli na boisko.

Przy stanie 0:2 tuż nad głowami zawodników zawisł dron z flagą skonfliktowanej z Azerbejdżanem Armenii. Wściekli zawodnicy gości próbowali strącić go piłką. Potem kibice gości wtargnęli na boisko.

Arbiter przerwał spotkanie ze względów bezpieczeństwa. Po kilku minutach udało się usunąć drona i arbiter wznowił zawody. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4.

ZOBACZ: Arkadiusz Milik pod ścianą

To ciąg dalszy wojny futbolowej między Armenią i Azerbejdżanem. W poprzednim sezonie w finale Ligi Europy rozgrywanym w Baku nie zagrał pomocnik Arsenalu Londyn Henrich Mchitarjan, któremu organizatorzy nie byli w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Od 2008 roku Armenia i Azerbejdżanem nie rozgrywają między sobą meczów, nie mogą zostać wylosowane w tej samej grupie eliminacyjnej.