PKO Ekstraklasa. Z jednej serii w drugą. Śląsk długo czeka na zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
Getty Images / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław

Jeszcze niedawno Śląsk Wrocław był liderem PKO Ekstraklasy i budował serię meczów bez porażki. Teraz jednak zawodnicy WKS-u od połowy sierpnia czekają na zwycięstwo.

Ostatnią przerwę związaną z meczami reprezentacji narodowych piłkarze Śląska Wrocław spędzili jako lider PKO Ekstraklasy. Zawodnicy WKS-u jako pierwsza drużyna w tabeli spokojnie przygotowywali się do meczu z Górnikiem Zabrze (8.kolejka). Teraz sytuacja w tabeli wygląda już nieco inaczej. W PKO Ekstraklasie zakończyła się 11. kolejka. Po tej serii gier wrocławianie zajmują szóste miejsce i do lidera tracą trzy punkty. W swoim ostatnim meczu Śląsk zremisował 1:1 z Jagiellonią Białystok.

- Wszyscy przed meczem chcieliśmy więcej. Wiedzieliśmy, że chcemy się poprawić za naszą porażkę sprzed tygodnia z Koroną - mówił po meczu Vitezslav Lavicka, trener wrocławian. Śląsk bowiem w 10. kolejce z Koroną Kielce przegrał pierwsze spotkanie ligowe w tym sezonie.  ZOBACZ TAKŻE: PKO Ekstraklasa. Poważna kontuzja Adriana Łyszczarza

Wrocławianie, którzy niedawno mogli się pochwalić serią czternastu meczów bez porażki, teraz mają inną serię - meczów bez zwycięstwa. Ta wynosi już sześć spotkań ligowych, a dołączając do tego porażkę w Totolotek Pucharze Polski - siedem meczów.

Po raz ostatni zielono-biało-czerwoni ze zwycięstwa cieszyli się w 5. kolejce, kiedy to 17 sierpnia pokonali 2:1 Cracovię. Potem kolejno: zremisowali 1:1 z Lechią Gdańsk (6. kolejka), zremisowali 1:1 z Pogonią Szczecin (7. kolejka), zremisowali 0:0 z Górnikiem Zabrze (8. kolejka), zremisowali 4:4 z KGHM Zagłębiem Lubin (9. kolejka), przegrali 0:2 z Widzewem Łódź (I runda Totolotek Pucharu Polski), przegrali 0:1 z Koroną Kielce (10. kolejka) i zremisowali 1:1 z Jagiellonią Białystok (11. kolejka). To siedem meczów bez zwycięstwa z rzędu (6 ligowych i jedno spotkanie w Totolotek Pucharze Polski). Wrocławianie na zwycięstwo czekają więc od 17 sierpnia. Teraz przed zawodnikami WKS-u przerwa związana z meczami reprezentacji. Zielono-biało-czerwoni spędzą ją zapewne w innych nastrojach niż tę wcześniejszą. A po przerwie czas na kolejne spotkanie ligowe. W 12. kolejce, 21 października, Śląsk w spotkaniu wyjazdowym zagra z Rakowem Częstochowa.