The Championship: Grabara - Grosicki 3:0. Białkowski - Klich 2:1

Pięciu Polaków zagrało w sobotnich meczach The Championship. W dwóch spotkaniach rodaków grało przeciwko sobie. Czyste konto zachował Kamil Grabara. Mecz przegrał zespół Mateusza Klicha.

Michał Piegza
drużyna Huddersfield Town Getty Images / William Early / Na zdjęciu: drużyna Huddersfield Town
Drużyna Huddersfield na dobre odbiła się od dna The Championship. Spadkowicz z Premier League z Kamilem Grabarą w składzie 3:0 pokonał Hull City. Gospodarze prowadzenie objęli w 67. minucie, w krótkim czasie dołożyli dwa kolejne trafienia. W zespole gości Kamil Grosicki zszedł z placu gry kwadrans przed końcem.

Z wygranej cieszyć mógł się Krystian Bielik. Zespół, w którym występuje Polak Derby County, pokonał Luton Town 2:0. Reprezentant Polski boisko opuścił minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Porażki doznał Leeds, w którym całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich, a mecz z ławki rezerwowych obejrzał bramkarz Kamil Miazek. Millwall prowadził od 16. minuty po golu z rzutu karnego. Chwilę wcześniej z boiska wyleciał zawodnik gości Gaetano Berardi. W bramce gospodarzy dobrze spisywał się Bartosz Białkowski. Polak skapitulował minut po przerwie, wówczas zespół Leeds złapał kontakt bramkowy. Na więcej gości nie było już stać.

Derby County - Luton Town 2:0 (1:0)
1:0 - Paerson (sam.) 11'
2:0 - Lawrence 70'

Huddersfield Town - Hull City 3:0 (0:0)
1:0 - Grant 67'
2:0 - Bacuna 74'
3:0 - Kachunga 82'

Millwall FC - Leeds United 2:1 (2:0)