Eliminacje Euro 2020. Polska - Macedonia Północna: Jerzy Brzęczek podał skład

Z Bartoszem Bereszyńskim, Arkadiuszem Recą i Jackiem Góralskim zamiast Tomasza Kędziory, Macieja Rybusa i Mateusza Klicha - znamy już wyjściowy skład Polski na mecz eliminacji Euro 2020 z Macedonią Północną. Początek spotkania o godz. 20:45.

Maciej Kmita
Jerzy Brzęczek Newspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek
Zmiana na lewej obronie jest wymuszona urazem Maciej Rybusa. W czwartek z Łotwą (3:0) zawodnik Lokomotiwu Moskwa zagrał u Jerzego Brzęczka po raz pierwszy od pierwszej minuty, ale ze względu na kontuzję pachwiny nie dotrwał na boisku do ostatniego gwizdka. W Rydze zastąpił go Arkadiusz Reca, a teraz piłkarz SPAL 2013 dostał od selekcjonera szansę od pierwszej minuty. To dla niego powrót do wyjściowego składu po pięciu meczach przerwy - ostatni raz zagrał od pierwszego gwizdka 27 marca w pierwszym spotkaniu z Łotwą.

Wydawało się, że miejsce Rybusa zajmie Bartosz Bereszyński, ale i dla niego znalazło się miejsce w "11". Obrońca Sampdorii Genua zagra na prawej stronie defensywy zamiast Tomasza Kędziory. Będzie to szósty występ Bereszyńskiego w tych eliminacjach, ale pierwszy na jego nominalnej pozycji.

Największym zaskoczeniem jest jednak zmiana Mateusza Klicha na Jacka Góralskiego. Klich grał od pierwszego gwizdka w pięciu z siedmiu wcześniejszych meczów. Wydawało się, że jeśli ktoś miałby wygrać z nim rywalizację, to tylko kontuzjowany aktualnie Krystian Bielik, a nie Góralski, który w trzech ostatnich meczach nie podniósł się z ławki, a w eliminacjach rozegrał dotąd łącznie raptem 16 minut.

To jedyne zmiany w wyjściowym składzie Biało-Czerwonych w porównaniu z czwartkowym meczem z Łotwą. Miejsce w "11" utrzymał m.in. Sebastian Szymański, który w Rydze zaprezentował się bardzo obiecująco.

Poza Bielikiem i Rybusem trener Brzęczek ma do dyspozycji wszystkich obecnych na zgrupowaniu piłkarzy, ale przypomnijmy, że z powodu urazów na zgrupowaniu w ogóle nie pojawili się Jakub Błaszczykowski, Łukasz Fabiański i Dawid Kownacki.

Mecz 8. kolejki eliminacji Euro 2020 Polska - Macedonia Północna rozpocznie się o godz. 20:45. Zwycięstwo da Biało-Czerwonym awans do turnieju finałowego. Na razie udział w mistrzostwach zapewniony mają jedynie Belgowie, Rosjanie i Włosi.