Polska
35' Jan Bednarek 39' Sebastian Szymański 66' Arkadiusz Reca 74' Przemysław Frankowski 80' Arkadiusz Milik
Macedonia Północna
13' Goran Pandew 19' Boban Nikołow 33' Ilija Nestorowski 62' Stefan Spirowski 67' Egzijan Alioski 85' Kire Ristewski
2:0

Koniec. Jedziemy na Euro 2020! Brawo!

Lewandowski z lewej strony do Piątka, który minimalnie spudłował.

Błąd bramkarza, Krychowiak uderzał do pustej bramki z połowy boiska, ale przestrzelił.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Zagranie na prawo do Frankowskiego, który był jednak na spaonym.

Macedonia Północna. Schodzi: Boban Nikołow. Wchodzi: Gjorgji Stoiłow.

A na boisku Lewandowski uderzył z ok. 25 metrów ponad bramką.

My właśnie zapinamy walizkę i jesteśmy gotowi na finały Euro! Czekamy na albumy z naklejkami z pewnego dyskontu. Będzie się działo!

Rozgrywamy piłkę na połowie rywala. Krychowiak uderzył z ok. 20 metrów. Trafił rywala w... dół pleców.

Żółtą kartkę otrzymał Kire Ristewski.

Leży na murawie Lewandowski, rywale nie chcieli wybić piłki. Brutalne wejście przeciwnika, którego nie zauważył sędzia.

Macedończycy starają się atakować, ale więcej w tym wszystkim chaosu niż rzeczywistego zagrożenia.

Macedonia Północna. Schodzi: Stefan Ristowski. Wchodzi: Marjan Radeski.

W momencie podania ostro zaatakowany przez rywala został Lewandowski.

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Robert Lewandowski. Już pozamiataliśmy i zamknęliśmy drzwi! Lewandowski do Milika, a ten technicznie uderzył sprzed pola karnego. 2:0!

Rzut wolny dla Polaków, dobrze bramkarz gości, którego po chwili sfaulował Krychowiak.

Mogliśmy pójść za ciosem. Milik zgrał głową do Lewandowskiego, który z woleja uderzył ponad bramką.

Gol! Strzelił Przemysław Frankowski. Asystował mu Robert Lewandowski. Ależ wejście miał Frankowski! Krychowiak z własnej połowy zagrał do Lewandowskiego, któremu odskoczył piłka. Nasz snajper zostawił futbolówkę Frankowskiemu, który sytuacyjnie uderzył obok bramkarza. 1:0!

Macedonia Północna. Schodzi: Ilija Nestorowski. Wchodzi: Aleksandar Trajkowski.

Dośrodkował Grosicki, Milik uderzył głową ponad bramką!

Indywidualna akcja Pandewa, który padł przed polem karnym. Sędzia nakazał grać dalej.

Grosicki wpadł z piłką w pole karne, ale dogrywał do Milika zbyt mocno.

A teraz Lewandowski trochę się rozjechał i przez to zgubił piłkę.

Milik wszedł na boisku i już się przewrócił. Wciąż śliska jest murawa.

Po dograniu z rogu sędzia przerwał grę, a na murawie leżało dwóch Macedończyków. Faul w ataku Polaków.

Żółtą kartkę za protesty otrzymał Egzijan Alioski.

Dwukrotnie groźnie zrobiło się w polu karnym gości. Zabrakło uderzenia.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Arkadiusz Reca.

Nestorowski sam na sam ze Szczęsnym. Polak obronił, a dodatkowo rywal był na spalonym.

Lewandowski chciał dojść do piłki, ale Polak przewrócił się. Ślizgają się po murawie piłkarze obu drużyn.

Niepewnie w polu karnym Gliku. Zaczęło się robić niebezpiecznie, Szczęsny uratował sytuację.

Szymański dośrodkował z rzutu wolnego, jednak czujny niczym ważka sędzia dostrzegł faul w ataku.

Znowu ucierpiał bramkarz z Macedonii, który zderzył się z Krychowiakiem.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Stefan Spirowski.

Jesteś zadowolony z gry reprezentacji Polski?

Z lewej strony dośrodkował Grosicki, ale wprost w ręce bramkarza gości.

Atak pozycyjny Polaków, rywale przed polem karnym postawili dwa autobusy.

Jedno z nielicznych wyjść gości zakończone efektownym, ale niecelnym strzałem Nestorowskiego.

Sprzed pola karnego uderzył Krychowiak. Piłka odchodziła od światła bramki i poleciała na aut.

Posiadamy optyczną przewagę. Powoli kruszymy mur rywala. Poprzeczka, potem słupek. Mamy trochę pecha.

Nasza ściana w obronie.

Lewandowski sfaulował rywala, Polak nie widział obrońcy i go staranował.

Tymczasem w ataku Polacy. Do uderzenia składał się Krychowiak, jednak źle trafił w piłkę.

- Chłopaki, już ok jest. Gramy - zapiszczał.

Dość piskliwie krzyczał jeden z Macedończyków. To Musliu, który centralnie otrzymał piłką uderzenie w swoje najcenniejsze miejsce.

Lewandowski uderzył wprost w mur. Dobijał z ok. 20 metrów Szymański, piłka odbiła się od słupka!

Rzut wolny dla Polaków z ok. 20 metrów. Faulowany był Lewandowski, który już liczy kroki.

Dość spokojny początek 2. połowy. Naszym zdaniem zbyt wiele chaosu jest na boisku.

Stefan Spirowski dogrywał z rzutu wolnego, wprost w ręce Szczęsnego.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Bez goli w meczu Polski z Macedonią Północną.

Składna akcja Polaków, Krychowiak w polu karnym do Bereszyńskiego, który dograł do Grosickiego, a ten uderzył z siedmiu metrów niecelnie.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Powoli zbliżamy się do przerwy. Niewiele dzieje się na murawie.

Po głowie dostał Nikołow. Ostro potraktował rywala Krychowiak. Teraz kartka powinna zostać pokazana. Hiszpan chyba limit do przerwy już wypracował.

Dośrodkowanie z rogu, do piłki doszedl Elmas. Uderzył jednak niecelnie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Sebastian Szymański. Pan sędzia Frankowski nie ma się czego wstydzić.

Bereszyński chciał ruszyć prawą stronę, jednak świetnie zachował się rywal, który zatrzymał Polaka.

Ładne wyjście Polaków, dośrodkowanie do Lewandowskiego, szybszy bramkarz.

Ale urwał, ale to było dobre! Alioski uderzył z rzutu wolnego, Szczęsny zdołał sparować strzał!

Żółtą kartkę otrzymał Jan Bednarek. Ciekawe czy sędzia tak lekko rozdaje pieniądze jak w niedzielę kartki.

A ten co? Grosicki z ok. 35 metrów uderzył, a właściwie wstrzelił piłkę w kierunku bramkarza. Bez sensu.

Po wejściu rywala ucierpiał Lewandowski. Polak pozbierał się z murawy, ale swoje odczuł.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ilija Nestorowski.

Ciekawy zwód Góralskiego, Polak jednak po chwili przewrócił się. Chyba ktoś przy polu karnym rozlał olej.

Rzut wolny dla Polska z prawej strony pola karnego. Po dośrodkowaniu rywale dość szczęśliwie wybili piłkę.

Gramy wolniej, rywale nie mają problemu z rozbijaniem naszych prób w ofensywie.

Rzut rożny dla gości, udało nam się wybić piłkę. Po chwili Macedończycy złapani na spalonym.

Odpuszcza krew z nosa Góralski. Polak za moment wróci na boisko.

Ustał napór Polaków, rywale agresywniej grają i przynosi to efekt.

Szczęsny rzucił się pod nogi rywala niczym klient na promocji w markecie. Polak złapał piłkę!

Wysoko atakują nas rywale i to pod naszą bramką. Mamy problemy.

Rzucił rywalem Glik, Polak zdziwiony, że przeciwnik tak pofrunął, a sędzia odgwizdał faul.

Szymański chyba rzutów wolnych w wykonaniu Leszka Pisza nie oglądał. Piłka miała spadać, a nie wznosić się. Zmarnowana dobra szansa.

Będzie rzut wolny dla Polaków z ok. 18 metrów. Lewandowski już pastuje buta.

Krychowiak tak rozciągnął grę, że piłka wyszła na aut. Szkoda, bo to nas wybija z rytmu.

Szukamy premierowego trafienia, rywale mają spore problemy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Boban Nikołow.

Powinniśmy prowadzić. Najpierw skiksował jeden z Polaków, piłka trafiła w polu karnym pod nogi Zielińskiego, który uderzył bardzo mocno. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko!

Gramy coraz szybciej, rywale mają coraz większe problemy. Macedonia Północna skupiona przed własnym polem karnym.

Dośrodkowanie z prawej strony, do piłki doszedł Lewandowski, ale uderzył z woleja obok bramki!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Goran Pandew.

Bramkarz już sklejony stanął na własnych nogach i po dograniu z rogu wypiąstkował piłkę.

Wciąż trwa przerwa w grze. Bramkarz jest opatrywany, na czole pojawił się plaster.

Problemy ma bramkarz gości. Stołe Dimitriewski uderzył głową w słupek i to odczuł.

Aaaaaj, Krychowiak uderzył z ok. 17 metrów. Tuż obok słupka. Będzie rzut rożny.

No proszę, Góralski urwał się lewą stroną. Dośrodkował jednak wprost w ręce bramkarza gości.

Sędzia uczy rywali jak mają wyrzucać piłkę z autu. Hiszpan potrafi zirytować.

Lewandowski w pole karne do Grosickiego, nasz Turbo-Pomocnik jednak na spalonym.

Boban Nikołow uderzył z ok. 25 metrów. Jednak ponad bramką Szczęsnego.

Daleki wyrzut piłki z autu, Macedończykom udało się wybić futbolówkę z pola karnego.

Nie rzucamy się do ataku, szanujemy piłkę. Rywale nie kwapią się do wyjścia z połowy.

Szymański ucierpiał po ostrym wejściu rywala, ale szybko podniósł się z boiska.

Polacy od początku przeważają. Macedonia skupiona na własnej połowie.

Szarżował lewą stroną Grosicki. Jednak piłka mu uciekła. Od bramki goście.

Polacy weszli cali na biało, rywale na czerwono.

Rozpoczęliśmy grę!

Trwa losowanie. Do wygrania piłka lub strona.

Hymn odśpiewany na szóstkę! Za moment gramy!

Już wszystko gotowe. Pan Jan już kończy zjadać kiełbasę z frytkami i keczupem. Trochę się pobrudził i spocił, ale co tam. Za moment zasiądzie na swoim krzesełku na Stadionie Narodowym i zobaczy mecz z sąsiadem Zbychem.

Jajko wypite, gardło przepłukane. Jesteśmy gotowi do odśpiewania hymnu.

Powinniśmy drżeć o wynik?

Eksperci straszą, że może być ciężko. Naprawdę jest się czego bać? Przecież to rywale nas się powinni obawiać, a nie my. Macedonii Północnej!

Gramy o awans! Nic nas już (chyba) nie zatrzyma!

My też jesteśmy przygotowani. W schowku mamy colę i paluszki!

Kto wygra mecz?

Uważajmy na pana z gwizdkiem. Nie każdy Hiszpan może być tak sympatyczny jak np. Miguel z wczasów all inclusive.

W niedzielnym meczu wszyscy oczywiście liczymy na Roberta Lewandowskiego.

Spotkanie poprowadzi znany i lubiany Antonio Mateu Lahoz ze słonecznej Hiszpanii.

Przed nami kolejna walka Polaków o udział w finałach Euro 2020. Sprawa jest prosta. Wygrywamy i możemy pakować walizki przed wyjazdem na mistrzostwa. Jednak o zwycięstwo łatwo nie będzie. Macedonia Północna, przez wielu niedoceniana, ma swoje ambicje i wciąż walczy i udział w Euro.