Eliminacje Euro 2020: Szwajcaria wygrała arcyważny mecz z Irlandią

Szwajcarzy byli pod ścianą, ale nie zawiedli. W meczu eliminacji ME 2020 drużyna Vladimira Petkovicia wygrała z Irlandią 2:0 i zwiększyła swoje szanse na awans.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Szwajcarii PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Szwajcarii
Helweci objęli prowadzenie już w 16. minucie, gdy precyzyjny płaski strzał sprzed pola karnego oddał Haris Seferović i piłka wpadła do siatki przy słupku.

Po przerwie gospodarze się męczyli i długo nie potrafili przypieczętować wygranej. Nie wykorzystali nawet rzutu karnego. Sędzia Szymon Marciniak podyktował go za zagranie ręką Seamusa Colemana (przy okazji winowajca otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę). Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Ricardo Rodriguez, lecz Darren Randolph wyczuł jego intencje i obronił strzał w lewy róg.

Mecz rozstrzygnął się definitywnie dopiero w doliczonym czasie - po płaskim uderzeniu Edimilsona Fernandesa. Sytuację próbował jeszcze ratować Shane Duffy, ale choć odbił piłkę, i tak poleciała ona w światło bramki.

Szwajcaria wygrała 2:0 i ma teraz 11 pkt - o jeden mniej niż Dania oraz Irlandia.

W następnej kolejce Duńczycy zmierzą się z Gibraltarem, a Szwajcarzy podejmą Gruzinów.

->El. MŚ 2022: Korea Północna zagrała z Koreą Południową w Pjongjangu. To pierwszy taki mecz od 29 lat

Szwajcaria - Irlandia 2:0 (1:0)
1:0 - Haris Seferović 16'
2:0 - Edimilson Fernandes 90+3'

W 77. minucie Ricardo Rodriguez (Szwajcaria) nie wykorzystał rzutu karnego (Darren Randolph obronił).

->Szymon Mierzyński: Jerzy Brzęczek nie gwarantuje niczego na Euro 2020. Czas na zmianę selekcjonera (komentarz)

Gibraltar - Gruzja 2:3 (0:2) 0:1 - Giorgi Charaiszwili 10' 0:2 - Dżaba Kankawa 21' 1:2 - Lee Casciaro 66' 2:2 - Roy Chipolina 74' 2:3 - Giorgi Kwilitaia 84'

5 Gibraltar 8 0 0 8 3:31 0

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

Które drużyny wywalczą awans na Euro 2020?