Bundesliga. Bayern Monachium - Augsburg: kanonada w ostatnim meczu

Pięć goli padło w ostatnim meczu Bayernu Monachium z Augsburgiem (3:2). Bawarczycy mieli spore problemy, bo rywale postawili bardzo trudne warunki. Prezentujemy bramki z tego spotkania.

Bartosz Zimkowski
mecz Augsburg - Bayern Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: mecz Augsburg - Bayern
Mistrzowie Niemiec na inaugurację rundy wiosennej minionego sezonu pojechali na mecz z Augsburgiem i wcale nie był to spacerek. Już w pierwszej minucie rywale wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Javiego Martineza.

Dość szybko wyrównał Kingsley Coman, ale Augsburg odpowiedział kolejnym golem. Jeszcze przed przerwą Francuz znów trafił do siatki.

Po zmianie stron padła tylko jedna bramka. Coman do dwóch goli dorzucił asystę przy golu David Alaby. Bayern ostatecznie zwyciężył 3:2.

Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut, ale mimo iż doskonale czuje się w spotkaniach przeciwko Augsburgowi (18 goli w 13 meczach), to tym razem nie wpisał się na listę strzelców.

Bayern Monachium podejmie w sobotę (godz. 15:30) FC Augsburg. W tabeli mistrzowie Niemiec zajmują trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do pierwszej Borussii Moenchengladbach. Augsburg jest czternasty (5 pkt).