Premier League. Everton - West Ham. Porażka West Hamu pod nieobecność Fabiańskiego

West Ham wygrywając z Evertonem miał szansę, choćby na moment, wskoczyć na podium Premier League. Everton jednak nie pozostawił złudzeń, że w tym starciu był zespołem lepszym. Podopieczni Marco Silvy pewnie wygrali 2:0.

Bartłomiej Bukowski
radość Bernarda po strzeleniu gola Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: radość Bernarda po strzeleniu gola
Łukasz Fabiański z powodu kontuzji uda już w tym roku nie zagra. Pod jego nieobecność, między słupki bramki West Hamu wskoczył Roberto Jimenez. I przyznać trzeba, że Hiszpan póki co nie zaimponował.

Pierwszy raz dał się pokonać już w 17. minucie starcia, kiedy to wypuszczony na wolne pole, przez Walcotta, Bernard nieco zagubił się w dryblingu, przez co zmuszony był oddać strzał z bardzo ostrego kąta, niemalże z linii końcowej boiska. Mimo to, wychodzący do piłki Jimenez przepuścił ją pod lewą ręką i gospodarze mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia.

Everton w pierwszej połowie naprawdę mógł się podobać. Po serii czterech porażek w Premier League, podopieczni Silvy zagrali naprawdę dobre spotkanie, całkowicie dominując przyjezdnych. Gra nieco odmieniła się w drugiej części meczu, gdzie odważniej do przodu ruszyli goście. Finalnie jednak to Sigurdsson zadał decydujący cios, ustalając wynik spotkania na 2:0 strzałem zza pola karnego w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Tym samym Everton oddalił się od strefy spadkowej, nad którą aktualnie ma 3 punkty przewagi. West Ham natomiast poniósł drugą porażkę z rzędu i powoli zaczyna okopywać się w środku tabeli.

Everton - West Ham United 2:0 (1:0)

1:0 - Bernard 17'
2:0 - Sigurdsson 90+2'

Everton: Pickford - Sidibe, Keane, Mina (Holgate 90+4'), Digne - Gomes, Davies - Walcott (Kean 86'), Iwobi (Sigurdsson 87'), Bernard - Richarlison

West Ham: Jimenez - Fredericks, Diop, Ogbonna, Msuaku - Anderson (Yarmolenko 46'), Noble (Ajeti 74'), Rice, Lanzini, Fornals (Wilshere 63') - Haller

Żółte kartki: Davies, Gomes (Everton) Rice, Diop (West Ham

Sędzia: Paul Tiereney