Premier League: Crystal Palace - Manchester City. Pewna wygrana mistrza Anglii. Eksperymenty Pepa Guardioli

Manchester City bez większych problemów pokonał Crystal Palace 2:0 w 9. kolejce Premier League. Obrońcy mistrzowskiego tytułu awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Maciej Siemiątkowski
Na zdjęciu od lewej: David Silva PAP/EPA / GERRY PENNY / Na zdjęciu od lewej: David Silva
Po przerwie reprezentacyjnej Manchester City wrócił na dobre tory. Zanim piłkarze Pepa Guardioli wyjechali na zgrupowania drużyn narodowych niespodziewanie przegrali 0:2 z Wolverhampton. Hiszpański trener miał dwa tygodnie na poprawienie mankamentów w grze swojego zespołu.

Skład mistrza Anglii na sobotnie spotkanie zaskoczył. Guardiola postawił na ustawienie z trójką z tyłu bez żadnego nominalnego środkowego obrońcy. Tercet defensorów stanowili Joao Cancelo, Fernandinho i Benjamin Mendy. Każdy z nich rozegrał niezłe zawody, chociaż rywale nie byli zbyt wymagający.

Crystal Palace szybko dało się zdominować i zasłużenie poległo przed własną publicznością. A Obywatele zdobyli dwie bramki przed końcem pierwszej połowy i utrzymali ten wynik do ostatniej minuty.

-> Porażka West Hamu pod nieobecność Fabiańskiego

Wynik w 39. minucie otworzył Gabriel Jesus. Brazylijczyk precyzyjnie uderzył głową w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony od Bernardo Silvy. Do tej pory goście odbijali się od pola karnego rywali.

93 sekundy później w efektowny sposób David Silva podwyższył na 2:0. Hiszpan opanował piłkę podciętą przez Raheema Sterlinga i strzałem z woleja zmieścił piłkę między nogami Wayne'a Hennesseya.

W drugiej połowie Roy Hodgson musiał dokonać zmian, by spróbować nawiązać walkę z Guardiolą. Anglik wpuścił do gry Christian Benteke, który zaraz po wejściu mógł strzelić gola kontaktowego. Próba 28-letniego napastnika był jedynym celnym uderzeniem Orłów w tym spotkaniu.

Dzięki wygranej Manchester City zbliżył się do lidera, Liverpoolu. Ekipa Guardioli traci do niego teraz pięć punktów. W niedzielę The Reds zagrają z Manchesterem United.

-> Media: AC Milan chce Guardiolę i Overmarsa

Crystal Palace - Manchester City 0:2 (0:2)
0:1 - Gabriel Jesus 39'
0:2 - David Silva 41'

Crystal Palace: Wayne Hennessey - Joel Ward, Gary Cahill, James Tomkins (86' Scott Dann), Patrick van Aanholt - Luka Milivojević (76' Christian Benteke) - Wilfried Zaha, Cheikhou Kouyate, James McArthur, Jeffrey Schlupp (56' Andros Townsend) - Jordan Ayew.

Manchester City: Ederson - Joao Cancelo, Fernandinho, Benjamin Mendy - Rodri - Bernardo Silva, Ilkay Guendogan, Kevin De Bruyne (90+1' Phil Foden), David Silva (80' John Stones) - Gabriel Jesus, Raheem Sterling.

Żółte kartki: Milivojević (Crystal Palace) oraz Sterling (Manchester City).

Sędziował: Anthony Taylor.

Czy Manchester City zostanie mistrzem Anglii?