Bundesliga. Dramat Niklasa Suele. Robert Lewandowski wspiera kolegę z Bayernu Monachium

Niklas Suele zerwał więzadło krzyżowe i wypadł z gry na kilka miesięcy. W tych trudnych chwilach kolegę z Bayernu Monachium wspiera Robert Lewandowski.

Dawid Borek
Dawid Borek
 Niklas Suele i Robert Lewandowski Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Niklas Suele i Robert Lewandowski
Niemiecki obrońca doznał poważnej kontuzji w sobotnim meczu Bundesligi FC Augsburg - Bayern Monachium. W 9. minucie Niklas Suele skoczył do piłki, kolano nie wytrzymało, gdy opadał na ziemię. Od razu zszedł z boiska, po czym przeszedł szczegółowe badania.

Te potwierdziły wstępną diagnozę. Niklas Suele zerwał więzadło krzyżowe, jeszcze w niedzielę przejdzie operację i od razu rozpocznie rehabilitację. Trudno prognozować, kiedy wróci do gry, ale szybko to się raczej nie wydarzy. Mówi się o co najmniej kilku miesiącach przerwy.

"Wrócisz jeszcze silniejszy" - napisał na Instagramie Robert Lewandowski, oznaczając kontuzjowanego kolegę z ekipy mistrzów Niemiec. Polski snajper do zdjęcia z cierpiącym Suele dorzucił dwie emotikony, przedstawiające gest modlitwy i siły. W ten sposób Lewandowski wspiera Suele w tych trudnych dla niego chwilach.
Instagram/_rl9 Instagram/_rl9
Spotkanie FC Augsburg - Bayern Monachium zakończyło się remisem 2:2. Bohaterem gospodarzy został Alfred Finnbogason, który w doliczonym czasie gry strzelił wyrównującą stan meczu bramkę.

Gola w tym meczu zdobył też Robert Lewandowski. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 14. minucie zawodów. Była to dwunasta bramka Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi.

Bundesliga. Robert Lewandowski lekiem i chorobą. Bayern Monachium płonie!
Bundesliga. Augsburg - Bayern. "Szok". Sprawdź, co o meczu piszą niemieckie media