Rasistowski skandal w Anglii. Piłkarze obrażani, mecz zawieszony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Rasistowski skandal w Anglii
Twitter / / Rasistowski skandal w Anglii

Rasistowski skandal w meczu Haringey Borough - Yeovil Town. Sędzia zawiesił spotkanie po tym, jak piłkarze gospodarzy byli obrażani na tle rasowym. Zresztą na słowach się nie skończyło.

W 64. minucie, tuż po tym, jak Rhys Murphy z Yeovil Town wykorzystał rzut karny, wyprowadzając gości na prowadzenie 1:0, arbiter przerwał zawody, a po 35 minutach spotkanie zostało zawieszone.

Powód: przemoc na tle rasowym wobec piłkarzy miejscowej drużyny. Jak opisuje "BBC", bramkarz Haringey Borough miał zostać opluty i uderzony przedmiotem (mówi się o butelce), który poleciał z trybuny gości. Jego kolega - występujący na pozycji obrońcy - był z kolei wyzywany.

Menedżer Haringey Borough w obliczu skandalicznego zachowania pseudokibiców Yeovil Town nakazał swoim zawodnikom opuszczenie boiska, na znak solidarności z pola gry zeszli też przedstawiciele przyjezdnej ekipy. - Nie było mowy, byśmy kontynuowali ten mecz - powiedział menedżer Haringey Borough.

Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Póki co jeszcze nikogo nie aresztowano, ale zatrzymania są tylko kwestią czasu. Śledczy proszą o pomoc świadków posiadających informacje lub materiały wideo.

"Jesteśmy głęboko zaniepokojeni wydarzeniami z tego meczu. W tej grze nie ma miejsca na dyskryminację, dlatego w trybie pilnym rozpoczęliśmy współpracę z odpowiednimi służbami, celem ustalenia faktów i podjęcia odpowiednich kroków" - przekazał w komunikacie angielski związek.

- To bardzo niepokojące. Nadużycia w stosunku do moich zawodników były obrzydliwe. Piłkarze i menedżer Yeovil Town starali się uspokoić swoich kibiców, wspierali nas. Moi zawodnicy byli zrozpaczeni - zrelacjonował menedżer Haringey Borough.

Klub Yeovil Town potępił zachowanie pseudokibiców i zapewnił wsparcie dla poszkodowanych.