Kamil Wilczek wciąż skuteczny. Kolejne dwa gole Polaka

Kamil Wilczek zdobył kolejne dwa gole w rozgrywkach duńskiej Superligi w wygranych przez Bronedby 3:0 meczu z LLyngby BK. Polak z dorobkiem dwunastu bramek prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Michał Piegza
Kamil Wilczek (po lewej) Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Kamil Wilczek (po lewej)
Przerwa na mecze reprezentacji nie wpłynęła na formę Kamila Wilczka. Napastnik od dwóch lat nie otrzymuje powołań do kadry Polski, mimo że w klubie gole strzela regularne.

Przed dwoma tygodniami piłkarz zdobył dwie bramki dla Broendby IF w potyczce derbowej z FC Kopenhaga. W niedzielę Polak po raz kolejny zaliczył dublet, strzelając gole w wygranej 3:0 wyjazdowym spotkaniu z Lyngby BK.

Wilczek zdobył premierową bramkę w meczu w 38. minucie. Drugą dołożył na dwadzieścia minut przed końcem, wykorzystując rzut karny. Było to zarazem dwunaste trafienie snajpera w sezonie. Polak prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Dzięki wygranej Broendby awansowało na 3. miejsce w tabeli. Zespół ma 22 punkty, ale może jeszcze zostać wyprzedzony przez Randers (20 pkt.). Drużyna w poniedziałek zmierzy się z liderem Superligi FC Midtjylland, do którego zespół Polaka traci siedem punktów.

Kamil Wilczek powinien otrzymać powołanie do reprezentacji Polski?