The Championship: zespół Leeds United uratował punkt, cały mecz Mateusza Klicha

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Stephen Pond / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Mateusz Klich

W meczu na górze tabeli The Championship Leeds United zremisowało na wyjeździe z Preston North End 1:1. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał pomocnik reprezentacji Polski, Mateusz Klich.

Wtorkowe starcie w Preston zapowiadało się ciekawie, gdyż obydwie ekipy mają w tym sezonie aspiracje, aby walczyć o awans do Premier League.

Od początku rywalizacji lepiej prezentowali się podopieczni Marcelo Bielsy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej operowali futbolówką i co chwila stwarzali groźne sytuacje pod bramkę rywala.

Jednak tego dnia piłkarzom Leeds brakowało przede wszystkim skuteczności, co się na nich zemściło w 74. minucie, kiedy stracili gola. Autorem tego trafienia okazał się Tom Barkhuizen.

Ekipa Leeds United ambitnie walczyła o co najmniej punkt w tej potyczce i na niespełna 180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył 20-letni Edward Nketiah, któremu asystował Jack Harrison. Na więcej gościom zabrakło czasu i wynik już nie uległ zmianie.

Swój mecz zremisowała również drużyna, której zawodnikiem jest Bartosz Białkowski. Gracze Millwall FC podzielili się punktami z Cardiff City (2:2), a Polak występował na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

The Championship, 13. kolejka:

Preston North End - Leeds United 1:1 (0:0) 1:0 - Tom Barkhuizen 74' 1:1 - Edward Nketiah 87'

*Mateusz Klich (Leeds United) rozegrał cały mecz. *Kamil Miazek (Leeds United) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.  *Mateusz Bogusz (Leeds United) poza kadrą meczową.

Millwall FC - Cardiff City 2:2 (1:1) 0:1 - Danny Ward 12' 1:1 - Tom Bradshaw 45' 1:2 - Junior Hoilett 57' 2:2 - Tom Bradshaw 77'

*Bartosz Białkowski (Millwall FC) rozegrał cały mecz.

Tabela dostarczona przez Sofascore wyniki na żywo

Czytaj też: -> Lewandowski, Milik, Wilczek. To jedenastka weekendu Polaków grających za granicą -> The Championship. 11 pseudokibiców w areszcie po meczu Leeds - Birmingham

Czy Leeds United awansuje w tym sezonie do Premier League?