Liga Mistrzów. Manchester City - Atalanta. Kolejna wygrana mistrzów Anglii. Raheem Sterling show!

Trzeci mecz i trzecia wygrana. Manchester City w swojej grupie Ligi Mistrzów nie ma sobie równych. Mistrzowie Anglii pokonali na własnym stadionie Atalantę Bergamo 5:1. Niespodzianką pachniało jedynie przez kilka minut.

Michał Piegza
piłkarze Manchester City PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: piłkarze Manchester City
Po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów w grupie C z kompletem punktów prowadził Manchester City. Wtorkowy rywala Atalanta Bergamo czekał na pierwsze zdobycze w rozgrywkach.

Zaczęło się dość niespodziewanie. Przeważali Włosi, którzy kilka razy zagrozili mistrzom Anglii. Jednak Ederson nie musiał interweniować. Niespodzianką zaczęło pachnieć w 28. minucie. W polu karnym sfaulował został Josip Ilicić, a rzut karny pewnie wykorzystał Rusłan Malinowskyj. Radość Włochów trwała zaledwie przez sześć minut. Wówczas do Sergio Aguero dograł Raheem Sterling. Napastnik trącił piłkę i ta wpadła do siatki. Po kolejnych czterech minutach gospodarze już prowadzili. W polu karnym sfaulowany został szarżujący Sterling, a "jedenastki" nie zmarnował Aguero.

Po zmianie stron dominacja mistrzów Anglii nie podlegała dyskusji. Świetnie dysponowany Sterling do dwóch asyst przy bramkach dołączył gole. I to aż trzy! W 58. minucie snajper rozpoczął swoją kilkuminutową kanonadę. Dogrywał Phil Foden, Sterling nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Sześć minut później napastnik wpadł z piłką w pole karne, minął obrońcę i pokonał Gollinę. Sterling swój krótki festiwal zakończył w 69. minucie, kiedy po dograniu na piąty metr Riyada Mahreza uprzedził bramkarza gości ustalając wynik gry.

W końcówce gracze Manchesteru City musieli sobie radzić w osłabieniu. Z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Foden.

Manchester City - Atalanta Bergamo 5:1 (2:1)
0:1 - Rusłan Malinowskyj (k.) 28'
1:1 - Sergio Aguero 34'
2:1 - Sergio Aguero (k.) 38'
3:1 - Raheem Sterling 58'
4:1 - Raheem Sterling 64'
5:1 - Nicolas Otamendi 69'

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Fernandinho, Rodri (41' John Stones), Benjamin Mendy (71' Joao Cancelo) - Kevin De Bruyne (67' Nicolas Otamendi), Ilkay Gundogan, Phil Foden - Riyad Mahrez, Sergio Aguero, Raheem Sterling.

Atalanta Bergamo: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Berat Djimsiti, Andrea Masiello (46' Mario Pasalić) - Timothy Castagne, Marten de Roon, Remo Freuler, Robin Gosens - Rusłan Malinowskyj - Josip Ilicić (72' Hans Hateboer), Alejandro Gomez (46' Luis Muriel).

Żółte kartki: Mendy, De Bruyne, Foden, Otamendi (City) oraz Masiello (Atalanta).

Czerwona kartka: Foden (City) /84', za dwie żółte/.