Liga Mistrzów: Lille - Valencia. Grali do końca, remis po golu w doliczonym czasie

Na Stade Pierre-Mauroy grali do końca. Valencia prowadziła z Lille OSC, ale straciła gola w piątej doliczonej minucie i w meczu 3. kolejki fazy grupowej LM padł remis 1:1.

Szymon Mierzyński
Dani Parejo i  Yusuf Yazici PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Dani Parejo i Yusuf Yazici
Bramkę dla gości po nieco ponad godzinie gry zdobył Denis Czeryszew, który pozostał bez krycia w polu karnym i bez trudu wykorzystał dogranie Kevina Gameiro.

Do tego momentu "Nietoperze" prezentowały się słabo. Miejscowi też nie czarowali, mimo to sprawiali lepsze wrażenie i wydawało się, że to oni są bliżsi sięgnięcia po pełną pulę. Utrata gola zmobilizowała ich jednak jeszcze bardziej i w końcówce dominowali już bezdyskusyjnie.

->The Championship: zwycięstwa drużyn Kamila Grosickiego i Krystiana Bielika

Valencia nie wytrzymała tego naporu, w 84. minucie straciła jeszcze Mouctara Diakhaby'ego, który w krótkim odstępie obejrzał dwie żółte kartki, zaś w doliczonym czasie Lille zasłużenie doprowadziło do remisu. Nieskuteczni byli wcześniej Loic Remy i Victor Osimhen, jednak sprawy w swoje ręce wziął Jonathan Ikone, który w zamieszaniu w polu karnym perfekcyjnym zwodem oszukał Jaume Costę i pokonał Jaspera Cillessena mocnym uderzeniem.

Z remisu w tym spotkaniu najbardziej cieszą się faworyci grupy H, czyli Ajax Amsterdam i Chelsea, którzy gromadzą po sześć punktów i przewodzą stawce. Dla Francuzów uratowanie jednego "oczka" oznacza, że wciąż mają jeszcze szanse (choć iluzoryczne) na awans do 1/8 finału.

->Liga Mistrzów: Red Bull Salzburg - SSC Napoli. Emocjonujący mecz i wygrana wicemistrza Włoch. Show Mertensa

Lille OSC - Valencia CF 1:1 (0:0) 0:1 - Denis Czeryszew 63' 1:1 - Jonathan Ikone 90+5'