The Championship: zwycięstwa drużyn Kamila Grosickiego i Krystiana Bielika

Hull City umocniło się w środku tabeli The Championship. Drużyna Kamila Grosickiego - z Polakiem w składzie - pokonała na wyjeździe Nottingham Forest 2:1. Wygrało też Derby County Krystiana Bielika.

Szymon Mierzyński
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Kamil Grosicki Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Kamil Grosicki
Bramki dla "Tygrysów" zdobyli Josh Magennis i Jarrod Bowen. Ten pierwszy nie dokończył spotkania, bo w 68. minucie został wyrzucony z boiska za faul na Benie Watsonie.

Kamil Grosicki pojawił się w podstawowym składzie gości i występował do 73. minuty, po czym zastąpił go George Honeyman.

->Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam - Chelsea. Ekipa Franka Lamparda w gazie, szóste zwycięstwo z rzędu

Dzięki środowej wygranej Hull ma 16 pkt. - o sześć więcej niż otwierające strefę spadkową Huddersfield Town. "Teriery" zremisowały bezbramkowo z Middlesbrough, a w ich składzie zabrakło Kamila Grabary. Polak znalazł się poza osiemnastką, między słupkami stanął Ryan Schofield.

Rzutem na taśmę - dzięki bramce w doliczonym czasie - zwyciężyło Derby County, które ograło u siebie Wigan Athletic 1:0. Krystian Bielik wystąpił w pełnym wymiarze. "Barany" mają aktualnie 18 "oczek".

->CLJ: Lech - Legia. Remis w młodzieżowym klasyku

Derby County - Wigan Athletic 1:0 (0:0)
1:0 - Graeme Shinnie 90+2'

Huddersfield Town - Middlesbrough 0:0

Nottingham Forest - Hull City 1:2 (0:1)
0:1 - Josh Magennis 38'
0:2 - Jarrod Bowen 48'
1:2 - Matty Cash 52'

Czy Kamil Grabara powinien być powoływany do seniorskiej reprezentacji Polski?