Premier League: dwa gole i czerwona kartka w meczu Newcastle - Wolverhampton

Podział punktów na St. James' Park. Po przeciętnym spotkaniu Newcastle United zremisowało z Wolverhampton Wanderers 1:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze Wolverhampton Wanderers Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: piłkarze Wolverhampton Wanderers
Gospodarze objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy, gdy Jamal Lascelles zamknął głową idealne dośrodkowanie Federico Fernandeza. Ekipa Steve'a Bruce'a zbyt szybko się nim jednak zadowoliła i po przerwie była zainteresowana wyłącznie defensywą, co nie mogło się dobrze skończyć.

"Wilki" ruszyły do ataku, dwie dobre szanse zmarnował Diogo Jota, ale w końcu obrona "Srok" nie dała rady i zrobiło się 1:1. Martin Dubravka fatalnie przeciął centrę, piłka spadła pod nogi Jonny'ego Castro i ten bez trudu wpakował ją do siatki.

Zespół Newcastle się posypał, w dodatku kończył spotkanie w osłabieniu, gdyż w 82. minucie za brutalny faul na Rubenie Nevesie czerwoną kartkę otrzymał Matthew Longstaff.

Więcej bramek na St. James' Park nie padło i obie drużyny nie zmieniły znacząco swojej sytuacji w tabeli Premier League. Wolverhampton zachowało trzy punkty przewagi nad niedzielnym przeciwnikiem.

->Premier League: Chelsea FC postrzelała do bramki Burnley FC. Christian Pulisić z hat-trickiem

Newcastle United - Wolverhampton Wanderers 1:1 (1:0)
1:0 - Jamal Lascelles 37'
1:1 - Jonny Castro 73'

->Premier League. Niecodzienny przebieg meczu w Brighton, remisy drużyn Boruca i Fabiańskiego

Czy Newcastle United utrzyma się w Premier League?