PKO Ekstraklasa. Bramkarz ŁKS-u Łódź został ukarany za doping. Czeka go przerwa w grze

Michał Kołba, bramkarz ŁKS-u Łódź, został zdyskwalifikowany za wykryty w tym roku w jego organizmie niedozwolony środek. Oficjalnie nie wiadomo jednak, jak długa będzie przerwa od gry 27-latka.

Szymon Łożyński
Na zdjęciu Michał Kołba WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu Michał Kołba
- Podczas posiedzenia panelu dyscyplinarnego zostało wydane orzeczenie w sprawie. Piłkarz (Michał Kołba - przyp. red.) został uznany winnym i nałożono na niego karę dyskwalifikacji - powiedział Michał Rynkowski, dyrektor POLADA (Polskiej Agencji Antydopingowej), cytowany na stronie internetowej "Przeglądu Sportowego".

Oficjalnie nie ogłoszono na razie jak długo będzie trwać dyskwalifikacja. Bramkarzowi ŁKS Łódź groziły 2 lata zawieszenia. Według nieoficjalnych informacji "Przeglądu Sportowego", panel dyscyplinarny, który obradował w sprawie piłkarza we wtorek w Warszawie, nie zdecydował się na złagodzenie kary. Wyrok nie jest jednak prawomocny. Gdy bramkarz otrzyma jego uzasadnienie, będzie miał 21 dni na odwołanie.

Po meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia Kraków kontra ŁKS Łódź (1:2) Michał Kołba przeszedł test antydopingowy. Po tym badaniu, próbka A wykazała w organizmie 27-letniego bramkarza obecność niedozwolonego środka klomifenu. Próbka B potwierdziła pozytywny wynik.