Puchar Ligi: Manchester United wyeliminował Chelsea! Cudowny gol Marcusa Rashforda

Manchester United gra w tym sezonie słabo, ale na Chelsea póki co ma patent. Po wysokim ligowym zwycięstwie 4:0, w środę "Czerwone Diabły" wyeliminowały londyński zespół z Pucharu Ligi, wygrywając na Stamford Bridge 2:1.

Szymon Mierzyński
Marcus Rashford Getty Images / Chloe Knott - Danehouse / Na zdjęciu: Marcus Rashford
Frank Lampard zapowiadał sporo zmian w składzie i zrealizował te plany, ale efekty nie były zbyt dobre. Cała pierwsza połowa była w wykonaniu "The Blues" bezbarwna.

Goście prezentowali się niewiele lepiej, jednak potrafili wykorzystać jeden poważny błąd rywala i wyszli na prowadzenie. Marcos Alonso dość "miękko" sfaulował w polu karnym Daniela Jamesa, a sędzia Paul Tierney uznał, że Hiszpan wytrącił zawodnika Man Utd z równowagi. Efekt? Rzut karny, który pewnym strzałem wykorzystał Marcus Rashford.

Na lepszą grę Chelsea trzeba było poczekać do drugiej połowy. Na nią londyńczycy wyszli ze zdecydowanie lepszym nastawieniem i w 61. minucie przyniosło im to owoce. Michy Batshuayi opanował piłkę w środku pola, uciekł niemrawo interweniującym Harry'emu Maguire'owi i Marcosowi Rojo, a następnie pokonał Sergio Romero świetnym płaskim uderzeniem sprzed pola karnego.

To nie był jednak najpiękniejszy gol wieczoru na Stamford Bridge. W drugiej części "Czerwone Diabły" prezentowały się słabo, lecz miały Rashforda, a ten w cudowny sposób przywrócił im prowadzenie. Posłał bombę z rzutu wolnego z niespełna 30 metrów, piłka przeleciała nad murem i wpadła w okienko, a Wilfredo Caballero był bez szans.

Drugiej skutecznej odpowiedzi ze strony Chelsea nie było. Ekipa Franka Lamparda szarpała, ale jej gra w tym spotkaniu nie była porywająca i w końcówce zabrakło konkretów. Manchester United dowiózł skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka i zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Ligi.

Ole Gunnar Solskjaer może póki co odetchnąć, a "The Blues" przegrali po raz pierwszy po siedmiu zwycięstwach z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

->Puchar Ligi: Manchester City pokonał Southampton, 90 minut Jana Bednarka

Chelsea FC - Manchester United 1:2 (0:1)
1:0 - Marcus Rashford (k.) 25'
1:1 - Michy Batshuayi 61'
1:2 - Marcus Rashford 73'

Chelsea FC: Wilfredo Caballero - Reece James, Kurt Zouma, Marc Guehi, Marcos Alonso, Billy Gilmour (70' Mason Mount), Jorginho, Mateo Kovavić, Callum Hudson-Odoi, Michy Batshuayi (78' Tammy Abraham), Christian Pulisić (70' Pedro Rodriguez).

Manchester United: Sergio Romero - Victor Lindelof (66' Anthony Martial), Harry Maguire, Marcos Rojo, Aaron Wan-Bissaka, Scott McTominay, Fred, Brandon Williams, Daniel James, Jesse Lingard (67' Andreas Pereira), Marcus Rashford (80' Ashley Young).

Żółte kartki: Michy Batshuayi, Mateo Kovacić (Chelsea FC) oraz Scott McTominay, Fred (Manchester United).