Totolotek Puchar Polski. Stal - Pogoń. Niespodzianka w Mielcu. Awans pierwszoligowca

Niespodzianka w Mielcu. Stal awansowała do 1/8 finału rozgrywek o Totolotek Puchar Polski. Zespół występujący w Fortuna I lidze pokonał 3. w PKO Ekstraklasie Pogoń Szczecin 2:0.

Michał Piegza
piłkarze Stali Mielec Newspix / Marcin Pirga / Na zdjęciu: piłkarze Stali Mielec
Puchar Polski ma swoje prawa. Potwierdziło się to w środowy wieczór w Mielcu. Grająca w Fortuna I lidze Stal nie była faworytem w starciu z występującą w PKO Ekstraklasie Pogonią Szczecin, ale wyeliminowała wyżej notowanego rywala.

Po spokojnym początku uwidoczniła się przewaga mielczan. W 9. minucie błąd popełnił Benedikt Zech. Piłkę przejął Bartosz Nowak i zagrał do Adriana Paluchowskiego. Napastnik jednak przegrał w sytuacji sam na sam z Jakubem Bursztynem. Pogoń w 1. połowie atakowała sporadycznie. W 27. minucie na bramkę Stali uderzył Adam Frączczak, Damian Primel pewnie obronił.

Przewaga mielczan golem została udokumentowana golem w 36. minucie. Po składnej akcji piłki nie sięgnął Iker Guarrotxena. Krystian Getinger dograł do Paluchowskiego, a ten trafił do niemal pustej bramki.

Portowcy jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do remisu. W 44. minucie futbolówka spadła pod nogi Michalisa Maniasa, ten jednak trafił w słupek.

Wydawało się, ze po zmianie stron do zdecydowanego ataku ruszą goście. Stal jednak szybko postawiła Pogoń w jeszcze trudniejszej sytuacji. Po dośrodkowaniu piłki nie sięgnął Bursztyn, a głową w bramce umieścił ją Mateusz Mak.

Drugi gol dodał mielczanom spokoju. Pogoń starała się odrobić straty. Goście jednak długo nie potrafili poważniej zagrozić Primelowi. W 72. minucie do siatki Stali trafił rezerwowy Adam Buksa. Tomasz Musiał trafienia nie uznał dopatrując się spalonego.

W końcówce Portowcy przeważali, jednak swojej sytuacji nie byli w stanie zmienić. W 1/8 finału zagra Stal Mielec. Zespół rywala pozna podczas losowania 5 listopada.

Stal Mielec - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)
1:0 - Adrian Paluchowski 36'
2:0 - Mateusz Mak 49'

Stal Mielec: Damian Primel - Paweł Olszewski, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Maciej Urbańczyk, Lukas Bielak (46' Josip Soljić) - Mateusz Mak (63' Wojciech Lisowski), Grzegorz Tomasiewicz (76' Szymon Stasik), Bartosz Nowak - Adrian Paluchowski.

Pogoń Szczecin: Jakub Bursztyn - David Stec, Benedikt Zech, Igor Łasicki, Jakub Bartkowski - Tomas Podstawski (59' Adam Buksa), Damian Dąbrowski - Marcin Listkowski, Iker Guarrotxena (51' Sebastian Kowalczyk), Adam Frączczak - Michalis Manias (71' Marcel Wędrychowski).

Żółta kartka: Bartkowski (Pogoń).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Stal Mielec awansuje do ćwierćfinału rozgrywek o Totolotek Puchar Polski?