Totolotek Puchar Polski: Stal Stalowa Wola pokonała w rzutach karnych GKS Katowice

Stal Stalowa Wola w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. W starciu z innym II-ligowcem, GKS Katowice drużyna Szymona Szydełki awansowała po zwycięskim konkursie rzutów karnych. Po 120 minutach było 1:1.

Szymon Mierzyński
drużyna Stali Stalowa Wola Newspix / Na zdjęciu: drużyna Stali Stalowa Wola
Gospodarze objęli prowadzenie już w 9. minucie po golu Krzysztofa Kiercza i po pierwszej połowie mogli czuć niedosyt, gdyż przy lepszej skuteczności mieliby większą zaliczkę. W słupek trafił bowiem Michał Płonka.

Po przerwie ekipie GKS udało się odrobić straty, a wszystko dzięki bramce Marcina Urynowicza w 63. minucie.

Więcej goli nie padło, nie przyniosła ich też dogrywka, więc sędzia Robert Marciniak zarządził rzuty karne. Dla GKS to był drugi z rzędu konkurs jedenastek. W poprzedniej rundzie katowiczanie wyeliminowali w ten sposób Wartę Poznań. Tym razem już szczęście im nie dopisało.

W drużynie Rafała Góraka swoje szanse zmarnowali Michał Gałecki i Adrian Błąd. Po stronie gospodarzy ciśnienia nie wytrzymał tylko Michał Fidziukiewicz i Stal triumfowała 4:3.

->Totolotek Puchar Polski: Chełmianka - Lechia. Obrońca trofeum ograł III-ligowca

Stal Stalowa Wola - GKS Katowice 1:1 (1:0, 1:1, 1:1), rzuty karne 4:3
1:0 - Krzysztof Kiercz 9'
1:1 - Marcin Urynowicz 63'

rzuty karne:
0:1 - Arkadiusz Jędrych
1:1 - Szymon Jarosz
X - Michał Gałecki (Krystian Kalinowski obronił)
2:1 - Krzysztof Kiercz
2:2 - Arkadiusz Woźniak
3:2 - Robert Dadok
X - Adrian Błąd (Krystian Kalinowski obronił)
X - Michał Fidziukiewicz (Bartosz Mrozek obronił)
3:3 - Maciej Stefanowicz
4:3 - Piotr Mroziński
->Totolotek Puchar Polski: Widzew - Legia. Dotąd w klasykach częściej wygrywali legioniści

Czy Stal Stalowa Wola przejdzie zwycięsko także przez 1/8 finału?