Ligue 1: Paris Saint-Germain poniosło szokującą porażkę. Grało apatycznie i nieskutecznie

Lider Ligue 1 przegrał z zespołem będącym w strefie spadkowej. Na dodatek po objęciu prowadzenia. Paris Saint-Germain zostało pokonane 1:2 przez Dijon.

Edinson Cavani Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Edinson Cavani
8:0, 3:0, 4:0, 4:0 - takie były wyniki poprzednich meczów Paris Saint-Germain z Dijon FCO. Stołeczna drużyna strzelała gole na potęgę, żadnego nie traciła, w wyrazistym stylu przechodziła do kolejnych zadań. Między innymi to pokazuje skalę niespodzianki, do jakiej doszło w piątek.

We wspomnianych meczach najkrócej trzeba było czekać na gola przez cztery minuty, a najdłużej przez osiem. Aż trzy razy wynik otwierał Angel Di Maria, który także w piątek był w podstawowym składzie. Obok niego w ofensywny trio gości grali Mauro Icardi oraz Kylian Mbappe Lottin. Na papierze wyglądało to groźnie. Zresztą spotkanie rozpoczęło się dobrze dla PSG.

Tym razem faworytowi nie udało się równie wcześnie zranić przeciwnika, co nie oznacza, że trzeba było na to długo czekać. W 19. minucie Kylian Mbappe Lottin dziobnął piłkę ponad bramkarzem do siatki i było 1:0. W krótkiej akcji bramkowej asystował Angel Di Maria.

Pierwsza część meczu była pełna przerw spowodowanych kontuzjami. Pecha mieli gospodarze, ponieważ problem ze zdrowiem wyeliminował obrońców Senou Coulibaliego oraz Fouada Chafika. To spowodowało przemeblowanie jedenastki. Z nierozgrzanymi zawodnikami na boisku i z pomocnikami w obronie Dijon nie było groźne. Zdołało jednak wyrównać na 1:1 rzutem na taśmę w szóstej minucie doliczonej. Munir Chouiar skierował piłkę do odsłoniętej bramki po płaskim dośrodkowaniu i karygodnej interwencji Keylora Navasa.

Krótko po powrocie z szatni zrobiło się jeszcze bardziej interesująco, ponieważ Jhonder Cadiz strzelił gola na 2:1 dla Dijon. Skrzydłowy dostał piłkę po wrzucie z autu Munira Chouiara i zabawił się w polu karnym z przyjezdnymi. Ominął całą grupkę paryżan jak slalomowe tyczki i pokonał Keylora Navasa strzałem z ostrego kąta. Zapachniało niespodzianką i pierwszym w historii zwycięstwem Dijon z PSG w Ligue 1. W uskrzydlonych wynikiem gospodarzy wstąpiła nowa energia.

Podopiecznym Thomasa Tuchela pozostało jeszcze sporo czasu na reakcję. W pewnym momencie zaczęli seryjnie stwarzać sytuacje podbramkowe, przestali grać na zwolnionych obrotach, ale zaczęła szwankować ich skuteczność. W marnowaniu szans przodował Mauro Icardi, ale swoje dokładali też Kylian Mbappe Lottin czy Leandro Paredes. Od 72. minuty grał Edinson Cavani, ale także on nie uratował Paris Saint-Germain.

Drużyna ze stolicy Francji poniosła trzecią porażkę w tym sezonie Ligue 1. Zachowuje mimo to wyraźną przewagę w tabeli.

Dijon FCO - Paris Saint-Germain 2:1 (1:1)
0:1 - Kylian Mbappe Lottin 19'
1:1 - Munir Chouiar 45'
2:1 - Jhonder Cadiz 47'

Dijon: Alfred Gomis - Fouad Chafik (33' Hamza Mandyl), Bruno Ecuele Manga, Senou Coulibaly (29' Romain Amalfitano), Ngonda Muzinga - Didier Ndong, Wesley Lautoa - Mamadou Balde (54' Stephy Mavididi), Munir Chouiar, Jhonder Cadiz - Julio Tavares

PSG: Keylor Navas - Colin Dagba, Abdou Diallo (81' Julian Draxler), Presnel Kimpembe, Juan Bernat (64' Layvin Kurzawa) - Leandro Paredes (72' Edinson Cavani), Marquinhos, Idrissa Gueye - Kylian Mbappe Lottin, Mauro Icardi, Angel Di Maria

Żółte kartki: Ndong, Cadiz, Mendyl (Dijon) oraz Kimpembe, Draxler (PSG)

Sędzia: Ruddy Buquet