Premier League. Everton - Tottenham Hotspur: Koguty znów nie wygrały, remis w cieniu fatalnej kontuzji Andre Gomesa

Tottenham Hotspur nie zwyciężył po raz czwarty z rzędu w Premier League, remisując na wyjeździe z Evertonem 1:1. Spotkania nie dokończył Heung-Min Son, który w II połowie faulował Gomesa (Portugalczyk załamał nogę), za co otrzymał czerwoną kartkę.

Tomasz Rosiński
Davinson Sanchez walczy o piłkę z Richarlisonem PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Davinson Sanchez walczy o piłkę z Richarlisonem
Zarówno Everton, jak i Tottenham w obecnym sezonie angielskiej ekstraklasy nie zachwycają. Mimo to, faworytami starcia byli londyńczycy, którzy wygrali 4 z 5 ostatnich konfrontacji pomiędzy tymi drużynami.

W pierwszej połowie potyczki na boisku wiało nudą, ponieważ obydwie ekipy praktycznie nie stwarzały sobie okazji do strzelenia gola.

Co prawda dłużej przy piłce utrzymywali się londyńczycy, ale nic z tego nie wynikało i I odsłona zawodów zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron podopieczni Mauricio Pochettino postanowili odważniej zaatakować i w 63. minucie spotkania dopięli swego. Wówczas świetnie, prostopadłe podanie zagrał Heung-Min Son, zaś Dele Alli płaskim uderzeniem pokonał Jordana Pickforda.

Son, jeden z bohaterów Kogutów, niestety nie dokończył tej batalii, bo w 79. minucie za faul od tyłu na Andre Gomesie otrzymał czerwoną kartkę. Portugalczyk upadł tak niefortunnie, że złamał nogę i opuścił murawę na noszach. Wszyscy na boisku byli w szoku i nie mogli patrzeć na cierpiącego zawodnika. Koreańczyk - sprawca zdarzenia - płakał.

Wydawało się, że zespół z Londynu po trzech konfrontacjach bez wygranej w Premier League w końcu sięgnie po trzy punkty. Tak się jednak nie stało, gdyż w siódmej minucie doliczonego czasu gry celnie główkował Cenk Tosun, a asystował mu Lucas Digne.