Eliminacje Euro 2020. Belgia wysoko pokonała Rosję

W meczu drużyn pewnych awansu do finałów Euro 2020 górą Belgowie. Brązowi medaliści mistrzostw świata nie dali w meczu eliminacji do ME szans Rosjanom, wygrywając na ich terenie aż 4:1.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Belgii PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Belgii
W grupie I nie do zatrzymania są Belgowie. Brązowi medaliści ostatniego mundialu wygrali do tej pory wszystkie mecze eliminacji do Euro 2020. W sobotę podtrzymali serię.

W potyczce wyjazdowej, z również pewną awansu, Rosją goście prowadzenie objęli w 19. minucie. Z piłką w polu karnym ruszył Thorgan Hazard. Bramkarz nie był w stanie odbić mocnego strzału z ok. 14 metrów. W 33. minucie na 2:0 trafił Eden Hazard, który płasko uderzył z ok. 16 metrów.  Golkiper pod rękami przepuścił piłkę. Siedem minut później snajper zdobył kolejną bramkę, do pustej bramki kierując podanie Kevina De Bruyne.

Po zmianie stron Belgowie kontrolowali przebieg gry. W 72. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Romelu Lukaku popisał się precyzyjnym uderzeniem z pola karnego. Rosjan stać było jedynie na uratowanie honoru. Siedem minut później Georgij Dżikija z bliska wbił piłkę do siatki.

Rosja - Belgia 1:4 (0:3)
0:1 - Thorgan Hazard 19'
0:2 - Eden Hazard 33'
0:3 - Eden Hazard 40'
0:4 - Romelu Lukaku 72'
1:4 - Georgij Dżikija 79'

Rosja: Guilherme - Fernandes, Siemionow, Dzikija, Petrow, Żyrkow (50' Bakajew) -Ionow, Ozdojew, Zobnin (62' Kuzjajew)  Miranczuk, Dziuba (80' Komliczenko).

Belgia: Courtois - Alderweireld, Boyata, Vermaelen (67' Denayer) - Castagne, De Bruyne, Witsel, T. Hazard - D. Mertens (52' Tielemans), Lukaku (77' Batshuayi), E. Hazard.