Eliminacje Euro 2020: efektowna wygrana z Białorusią i awans Niemców

Bez niespodzianki w Moenchengladbach. W spotkaniu grupy C eliminacji Euro 2020 reprezentacja Niemiec ograła Białoruś 4:0 i zapewniła sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Tomasz Rosiński
piłkarze reprezentacji Niemiec Getty Images / Simon Hofmann / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec
Co oczywiste, Niemcy byli zdecydowanymi faworytami potyczki z Białorusinami i chcieli przed własną publicznością odnieść efektowne zwycięstwo, co im się udało.

Gospodarze od początku rywalizacji mieli sporą przewagę, którą udokumentowali dopiero w 41. minucie, kiedy wynik spotkania otworzył Matthias Ginter. Zawodnik występujący na co dzień w Borussii M'gladbach popisał się efektowną piętką po zagraniu od Serge'a Gnabry'ego.

Tuż po zmianie stron podopieczni Joachima Loewa strzelili dwa kolejne gole. Najpierw do siatki po ładnie rozegranym rzucie rożnym trafił Leon Goretzka, a po chwili z linii pola karnego przymierzył najlepszy na boisku Toni Kroos.

Goście mogli zdobyć bramkę honorową, lecz rzutu karnego na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry nie wykorzystał Igor Stasewicz (Manuel Neuer obronił "11").

Decydujący cios w 83. minucie zadał Kroos, który skompletował dublet podczas tej konfrontacji. Piłkarz Realu Madryt "zatańczył" z białoruskimi obrońcami i płaskim uderzeniem pokonał Aleksandra Gutora.