II liga: zabójcze siedem minut Resovii. Górnik Łęczna pozostaje liderem

Resovia zwyciężyła 3:2 w derbach Podkarpacia ze Stalą Stalowa Wola. Pięć goli padło również w Stargardzie. Skromniej, bo zaledwie 1:0, wygrał lider Górnik Łęczna z Garbarnią Kraków.

piłkarze Górnika Łęczna Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Łęczna
Resovia potrzebowała tylko siedmiu minut, żeby odwrócić wynik 0:1 na 3:1. Sygnał do ataku dał środkowy obrońca Sebastian Zalepa, a następnie Adrian Dziubiński dwukrotnie pokonał Krystiana Kalinowskiego. To były gracz Stali Stalowa Wola był najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem popołudnia w Rzeszowie. Przez ostatni kwadrans jego obecna drużyna grała w dziesięciu, ale straciła w tym trudniejszym dla siebie fragmencie tylko jednego gola i zwyciężyła 3:2.

Resovia jest wiceliderem. Ma taką samą liczbę 38 punktów jak prowadzący w tabeli Górnik Łęczna. Piłkarze z Lubelszczyzny zwyciężyli 1:0 z Garbarnią Kraków dzięki 10. bramce w sezonie Pawła Wojciechowskiego.

Trafiali w tej kolejce wszyscy czołowi piłkarze klasyfikacji strzelców. W Stargardzie dwaj i to dwukrotnie. Błękitni wygrali 3:2 z Górnikiem Polkowice w pasjonującym starciu. Prowadzili gospodarze, beniaminek dzięki dwóm bramkom Michała Bednarskiego odwrócił wynik, ale po przerwie musiał grać dziesięciu na jedenastu. Błękitni wykorzystali przewagę liczebną i doprowadzili do kolejnego zwrotu akcji. Na dublet Bednarskiego odpowiedział tym samym Wojciech Fadecki.

Bytovia Bytów była przed półmetkiem sezonu najlepszym drugoligowcem w meczach na własnym stadionie. Bilans podopiecznych Adriana Stawskiego u siebie to siedem zwycięstw, dwa remisy oraz porażka. Ich kolejnym gościem była Elana Toruń i powinni być zadowoleni nawet z wyniku 1:1. Doprowadził do niego dopiero w 80. minucie Adrian Kwiatkowski.

Remis 1:1 również we Wronkach. Lech II Poznań wzmocniony w przerwie reprezentacyjnej między innymi Karlo Muharem, Joao Amaralem czy Maciejem Makuszewskim objął prowadzenie, ale pozwolił silnej na wyjazdach Olimpii Elbląg na zapunktowanie. Bilans elblążan na obcych stadionach to pięć wygranych, trzy remisy i tylko jedna porażka.

3:2 - Krzysztof Kiercz 82'

Górnik Łęczna - Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)
1:0 - Paweł Wojciechowski 35'

Błękitni Stargard - Górnik Polkowice 3:2 (1:2)
1:0 - Wojciech Fadecki 16'
1:1 - Michał Bednarski 39'
1:2 - Michał Bednarski 44'
2:2 - Patryk Paczuk 49'
3:2 - Wojciech Fadecki 54'

Lech II Poznań - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0)
1:0 - Karlo Muhar 16'
1:1 - Michał Miller 50'

Bytovia Bytów - Elana Toruń 1:1 (0:0)
0:1 - Mariusz Kryszak 77'
1:1 - Adrian Kwiatkowski 80'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Resovia będzie zimować na miejscu premiowanym awansem?