Eliminacje Euro 2020. Kuriozum w meczu Rosja - Belgia. Boyata pomylił koszulki

W meczu eliminacji ME 2020 Belgia pokonała Rosję 4:1, ale więcej niż o samym meczu mówi się o kuriozalnej sytuacji z Dedryckiem Boyatą w roli głównej. Belgijski obrońca pomylił koszulki.

Dawid Borek
Dawid Borek
 Dedryck Boyata Getty Images / Mike Kireev/MB Media / Na zdjęciu: Dedryck Boyata
"Boyata", "4" - takie napisy powinny pojawić się na tylnej części koszulki Dedrycka Boyaty. I tak faktycznie było, tyle, że jedynie w pierwszej połowie meczu w ramach eliminacji Euro 2020 Rosja - Belgia (4:1).

Po zejściu do szatni obrońca Herthy Berlin najpewniej ściągnął swój trykot. I tu pojawił się problem, bo przy wyjściu na drugą połowę Boyata ubrał na siebie nie tę koszulkę, co powinien.

Efekt był kuriozalny. Belgijski piłkarz po przerwie zameldował się na boisku w koszulce... Michy'ego Batshuayi. Wyglądało to tym bardziej dziwacznie, że na trykocie był numer "23", natomiast już na spodenkach - "4".

Gdy zawodnik zorientował się, że pomylił koszulki, naprawił swój błąd. Fani zdążyli jednak dostrzec tę gafę i teraz mają z niej niezły ubaw. Podobnie zresztą jak Michy Batshuayi.

"Spełnij swoje marzenie" - zażartował Batshuayi z Boyaty, odpowiadając na pytanie "Dlaczego Dedryck Boyata nosi koszulkę Michy'ego Batshuayi?".

Belgowie do tej pory wszystkie mecze eliminacji do Euro 2020. Ich ostatnim rywalem w el. ME 2020 będzie Cypr (wtorek, 20:45).