Piękny gol Arvydasa Novikovasa. Przerwał wstydliwą serię reprezentacji Litwy

Reprezentacja Litwy nie wygrała żadnego z ostatnich dziewiętnastu meczów. Udało się po prawie dwóch latach, a to za sprawą Arvydasa Novikovasa z Legii Warszawa.

Robert Czykiel
Arvydas Novikovas strzela gola dla Litwy YouTube / Na zdjęciu: Arvydas Novikovas strzela gola dla Litwy
W niedzielę 17 listopada reprezentacja Litwy przed własną publicznością zmierzyła się z Nową Zelandią w meczu towarzyskim. Od pierwszej minuty na boisku przebywał Arvydas Novikovas. Zawodnik Legii Warszawa przed przerwą został bohaterem.

Kuriozalny rzut karny w Anglii. Fatalne pudło i... zbita lampa >>

Litewski pomocnik zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Bramkarz źle interweniował, dzięki czemu Novikovas mógł celebrować gola.

Trener we Włoszech zwolniony za... wygraną 27:0 i brak szacunku dla przeciwnika >>

Litwa wygrała 1:0 i tym samym przerwała fatalną serię dziewiętnastu meczów z rzędu bez zwycięstwa. Ostatnia wygrana była 27 marca 2018 roku z Armenią (1:0).