Sparingi: Ekwador - Kolumbia. Los Cafeteros poszli za ciosem

Kolumbia wciąż nie imponuje skutecznością, ale zaczęła strzelać gole i zwyciężać. Drużyna Carlosa Queiroza wygrała 1:0 z Ekwadorem.

reprezentacja Kolumbii Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: reprezentacja Kolumbii
W poprzednim meczu z Peru reprezentacja Kolumbii strzeliła przełomowego gola. W czasie doliczonym wpakowała piłkę kilkanaście centymetrów za linię bramkową i zapewniła sobie zwycięstwo 1:0. Czekała na takie skuteczne uderzenie przez 414 minut. W ogólnie nie zdobyła bramki w zremisowanych spotkaniach z Wenezuelą i z Chile, a także w przegranym z Algierią.

We wtorkowym meczu poszła za ciosem i po pierwszej połowie prowadziła 1:0. Mateus Uribe strzelił gola Ekwadorczykom po stałym fragmencie gry i podaniu Johna Mediny. Na bramkę pomocnik FC Porto czekał od lipca. Los Cafeteros radzili sobie nieźle bez Juana Cuadrado, Jamesa Rodrigueza, Luisa Muriela czy Duvana Zapaty. Dopiero w 65. minucie wszedł skrzydłowy Juventusu FC. Reszty z wymienionych z różnych przyczyn nie było w kadrze.

Ekwador wyglądał ostatnio nieźle. Przynajmniej w porównaniu w tegorocznym Copa America. Wygrał trzy z poprzednich czterech spotkań, a minimum gola strzelił w sześciu z rzędu. Także w pojedynku z podopiecznymi Carlosa Queiroza miał swoje argumenty. Druga połowa była dynamiczna z szansami na strzelenie gola po obu stronach boiska. Piłkarze La Tri liczyli najmocniej na Ennera Valencię, który w poprzednim tygodniu został najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem w historii reprezentacji Ekwadoru, ale również jemu zabrakło dokładności.

Zaplanowany na ten sam wieczór mecz Peru z Chile został odwołany.

Ekwador - Kolumbia 0:1 (0:1)
0:1 - Mateus Uribe 42'

Ekwador: Johan Padilla - Bryan Carabali (46' Andres Lopez), Felix Torres, Xavier Arreaga, Diego Palacios - Alan Franco (84' Joao Rojas), Sebastian Mendez Carabali (67' Michael Estrada Martinez) - Renato Ibarra (46' Gonzalo Plata), Angel Mena Delgado, Romario Ibarra Mina (71' Marcos Caicedo) - Enner Valencia

Kolumbia: David Ospina - John Medina, Davinson Sanchez (46' Jeison Murillo), John Lucumi, Frank Fabra (90' William Tesillo) - Mateus Uribe (73' Jefferson Lerma), Wilmar Barrios, Steven Alzate - Luis Dias (65' Juan Cuadrado), Alfredo Morelos (46' Roger Martinez), John Mendoza (80' Yairo Moreno)

Żółte kartki: Arreaga (Ekwador) oraz Barrios (Kolumbia)

Sędzia: Juan Calderon Perez (Kostaryka)

Czy Kolumbia awansuje do mistrzostw świata w Katarze?