II liga: GKS Katowice wrócił do wygrywania. Lider i wicelider zatrzymani

GKS Katowice nie miał problemu z pokonaniem 4:0 Gryfa Wejherowo. Punkty stracili piłkarze Górnika Łęczna i Resovii, więc szansę na zostanie liderem będzie mieć w niedzielę Widzew Łódź.

piłkarze GKS-u Katowice Newspix / Krzysztof Porębski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Tydzień temu zakończyła się passa GKS-u Katowice, który był niepokonany w 11 meczach ligowych od 25 sierpnia do 17 listopada. Drużynę Rafała Góraka poskromił Znicz Pruszków, choć to ona przeważała i stworzyła więcej sytuacji podbramkowych. Okazja na częściowe powetowanie sobie strat była dobra, ponieważ do Katowic przyjechał Gryf Wejherowo. Nie minęła minuta i gola strzelił były zawodnik zespołu z północy kraju Dawid Rogalski. GieKSa wbiła kandydatowi do spadku jeszcze trzy bramki.

Liderujący w lidze Górnik Łęczna mierzył się na wyjeździe z Lechem II Poznań. W rundzie jesiennej na Lubelszczyźnie padł bezbramkowy remis i w ten sposób drużyna rezerw zdobyła historyczny, bo pierwszy punkt na szczeblu centralnym w Polsce. Także w rewanżu remis, ale przynajmniej bramkowy. Lech prowadził dzięki strzałowi Juliusza Letniowskiego, ale nie nacieszył się długo przewagą. Po zaledwie pięciu minutach na 1:1 trafił Tomasz Midzierski.

Niepokonana w lidze od 11 spotkań Resovia mierzyła się z Pogonią Siedlce, która w poprzedniej kolejce ograła jej lokalnego rywala Stal 2:1. W historii spotkań tych drużyn dotychczas częściej zwyciężali goście niż gospodarze i tradycja została podtrzymana. Pogoń zatriumfowała w Rzeszowie 1:0 dzięki strzałowi Marcina Firleja w 76. minucie.

Znany z pracy na Pomorzu Zachodnim trener Bogusław Pietrzak poprowadził Elanę Toruń w meczu z Błękitnymi Stargard. Podopieczni Adama Topolskiego nie wygrali spotkania wyjazdowego od 31 sierpnia. Elana prowadziła 2:0, ale pozwoliła Błękitnym na wyrównanie i musiała podenerwować się o swój komplet punktów. Mecz rozstrzygnął strzałem na 3:2 Bartosz Boniecki w 86. minucie. Torunianie pokonali stargardzian w podobnych okolicznościach jak w poprzednim sezonie.

Do starcia beniaminków doszło w Legionowie. Przebudzenie zespołu z Mazowsza po zmianie trenera Marcina Sasala na Serhija Zajcewa nie potrwało długo i w meczu ze Stalą Rzeszów ponownie szukał przełamania po czterech kolejkach bez zwycięstwa. Stal nie zamierzała na to pozwolić i już po pierwszej połowie prowadziła 3:0. Po przerwie utrzymała przekonujący wynik. Dwa gole strzelił Wojciech Reiman.

Stal Stalowa Wola powoli żegna się z Boguchwałą, w której rozgrywała domowe mecze przez rok w czasie budowy jej stadionu. Jej przeciwnikiem był Znicz Pruszków, który na wyjazdach punktuje lepiej niż u siebie i poprawił się ostatnio po czterech porażkach z rzędu. Stal przegrywała od 30. do 75. minuty, ale ostatecznie zwyciężyła 2:1. W ostatnim kwadransie za odwrócenie wyniku odpowiadali Michałowie Mistrzyk i Fidziukiewicz.

Olimpia Elbląg mogła jeszcze zostać najlepszym drugoligowcem jesieni na wyjazdach. Warunkiem koniecznym było zwyciężenie w Polkowicach. Górnik zawiesił jednak wysoko poprzeczkę i pozwolił gościom zdobyć tylko punkt za remis 1:1.

Skra Częstochowa stanęła przed ostatnią szansą na odniesienie wyjazdowego zwycięstwa tej jesieni. Przed przyjazdem na teren Garbarni miała bilans dwa remisy i siedem porażek poza Częstochową. Nareszcie z Krakowa piłkarze Skry mogli wracać zadowoleni po zwycięstwie 2:0. Sędzia podyktował w tym meczu po jednym rzucie karnym dla obu drużyn i obie nie wykorzystały jedenastki.

19. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Katowice - Gryf Wejherowo 4:0 (2:0)
1:0 - Dawid Rogalski 1'
2:0 - Szymon Kiebzak 7'
3:0 - Grzegorz Rogala 60'
4:0 - Patryk Szwedzik 81'

Lech II Poznań - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
1:0 - Juliusz Letniowski 55'
1:1 - Tomasz Midzierski 60'

Resovia - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Firlej 76'

Elana Toruń - Błękitni Stargard 3:2 (1:0)
1:0 - Dominik Sokół 2'
2:0 - Dominik Kościelniak 48'
2:1 - Piotr Kurbiel 66'
2:2 - Hubert Sadowski 72'
3:2 - Bartosz Boniecki 86'

Legionovia Legionowo - Stal Rzeszów 0:3 (0:3)
0:1 - Wojciech Reiman (k.) 16'
0:2 - Wojciech Reiman 29'
0:3 - Błażej Cyfert 40'

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 2:1 (0:1)
0:1 - Dariusz Zjawiński 29'
1:1 - Michał Mistrzyk 75'
2:1 - Michał Fidziukiewicz 82'

Górnik Polkowice - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1)
1:0 - Michał Bednarski (k.) 29'
1:1 - Tomasz Lewandowski 44'

Garbarnia Kraków - Skra Częstochowa 0:2 (0:0)
0:1 - Konrad Andrzejczak 51'
0:2 - Rafał Brusiło 71'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice gra w rundzie jesiennej na miarę oczekiwań?