Liga Mistrzów. Robert Lewandowski ściga Cristiano Ronaldo. Kolejne rekordy na wyciągnięcie ręki

Robert Lewandowski w meczu przeciwko Crvenej Zveździe ustanowił kolejny rekord w Lidze Mistrzów. Polak jeszcze w tym sezonie może pobić dwa inne osiągnięcia, których autorem jest Cristiano Ronaldo.
Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

W meczu przeciwko Crvenej Zveździe Belgrad Polak zdobył cztery gole w 14 minut i 31 sekund. Nigdy wcześniej żaden piłkarz nie dokonał tego szybciej w tych rozgrywkach. Tym samym Robert Lewandowski ustanowił kolejny rekord w swojej piłkarskiej karierze. Bayern Monachium wygrał w stolicy Serbii aż 6:0.

Lewandowski jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. W pięciu spotkaniach ma na swoim koncie dziesięć bramek. Polak ma na wyciągnięcie ręki kolejny rekord, który należy do Cristiano Ronaldo. W sezonie 2015/2016 Portugalczyk w barwach Realu Madryt strzelił w fazie grupowej jedenaście goli.

Cristiano Ronaldo jest też autorem rekordu dotyczącego największej liczby goli w rozgrywkach Ligi Mistrzów w całym sezonie. Reprezentant Portugalii w rozgrywkach 2013/2014 aż siedemnastokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Robert Lewandowski w tym sezonie prezentuje niesamowitą formę. W 20 meczach we wszystkich rozgrywkach zdobył aż 27 bramek. Żaden napastnik na świecie nie może się pochwalić taką skutecznością.

Liga Mistrzów. Crvena Zvezda - Bayern. Robert Lewandowski mówi o swoim nałogu. "Uzależniony od bramek"

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Ligi Mistrzów?