II liga: Skra Częstochowała wygrała mecz na dnie tabeli. Legionovia Legionowo w katastrofalnej sytuacji

Skra Częstochowa pokonała 1:0 Legionovię Legionowo w zaległym meczu. Podopieczni Pawła Ściebury mogą jeszcze zimować poza strefą spadkową.

piłkarze Legionovii Legionowo Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: piłkarze Legionovii Legionowo
Skra Częstochowa strzeliła zwycięskiego gola w 30. minucie. Rafał Brusiło przymierzył do bramki przeciwnika w drugim meczu z rzędu. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Skra odniosła w weekend pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w sezonie. Podbiła stadion Garbarni Kraków. Drużyna z Częstochowy nie wyobrażała sobie nie potwierdzić sukcesu na własnym stadionie, gdzie ma lepszy bilans - pięć wygranych, remis, trzy porażki. Gospodarze byli w największych opałach w 54. minucie. Luka Janković nie wykorzystał rzutu karnego dla Legionovii. Strzelił lekko, w złym kierunku i Mateusz Kos odbił piłkę. Piłkarze z Mazowsza w samej końcówce trafili jeszcze w słupek.

Skra ma 21 punktów i podwyższyła temperaturę na pograniczu strefy spadkowej. W tym roku może przesunąć się ponad lokaty oznaczające degradację, o ile na zakończenie rundy wygra z Lechem II Poznań. Sytuacja ostatniej w tabeli Legionovii jest katastrofalna. Od 12 października nie wygrała i jeszcze nawet nie przekroczyła bariery 10 punktów.

Skra Częstochowa - Legionovia Legionowo 1:0 (1:0)
1:0 - Rafał Brusiło 30'

W 54. minucie Luka Janković (Legionovia) nie wykorzystał rzutu karnego. Mateusz Kos obronił.

Skra: Mateusz Kos - Rafał Brusiło, Mateusz Bondarenko, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski - Adam Olejnik, Kamil Zalewski - Danian Pawłas (90' Aleksander Jelonek), Konrad Andrzejczak (74' Krzysztof Napora), Dawid Niedbała - Damian Niedojad (57' Piotr Nocoń)

Legionovia: Jakub Stefaniak – Konrad Będzieszak, Bartosz Waleńcik, Jonatan Straus - Daniel Pietraszkiewicz, Adam Imiela, Luka Janković, Mateusz Małek, Piotr Maślanka (72' Ensar Hajrović) - Eryk Więdłocha, Arkadiusz Gajewski (52' Karol Podliński)

Żółte kartki: Brusiło, Obuchowski (Skra) oraz Małek, Więdłocha (Legionovia)

Sędzia: Marek Śliwa (Kielce)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Skra Częstochowa utrzyma się w tym sezonie w II lidze?