Liga Mistrzów. Liverpool FC - SSC Napoli. Pięciu kibiców gości aresztowanych

Choć na samym meczu LM pomiędzy drużynami Liverpool FC - SSC Napoli było spokojnie na trybunach, to przed spotkaniem policja zatrzymała pięciu kibiców gości.

Łukasz Witczyk
Kibice Napoli eskortowani na Anfield Road na mecz Liverpool FC - SSC Napoli Getty Images / Michael Regan / Kibice Napoli eskortowani na Anfield Road na mecz Liverpool FC - SSC Napoli
Angielska policja poinformowała, że przed rozpoczęciem spotkania zatrzymanych zostało pięciu najbardziej krewkich kibiców SSC Napoli. Jak poinformowało BBC, powodem ich aresztowania było naruszenie spokoju na ulicach miasta. Jeden z fanów przepisy złamał przy bramkach wejściowych na stadion Anfield Road.

Mecz pomiędzy drużynami Liverpool FC i SSC Napoli zakończył się remisem 1:1. W 21. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Driesa Mertensa. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Dejan Lovren. 85 minut dla zespołu z Neapolu rozegrał Piotr Zieliński, a w składzie gości zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

Po pięciu kolejkach obie drużyny nie mogą być jeszcze pewne awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wyżej sklasyfikowany jest Liverpool FC, który dotychczas wywalczył 10 punktów. Z kolei zespół z Neapolu zgromadził 9 "oczek". Trzecią lokatę zajmuje Red Bull Salzburg - 7 punktów.

W ostatniej kolejce fazy grupowej LM SSC Napoli zmierzy się u siebie z KRC Genk, a Liverpool FC czeka wyjazdowe starcie w Salzburgu. Oba spotkania odbędą się 10 grudnia.