Premier League: kolejna wpadka Manchesteru City! Marzenia o obronie tytułu stają się mrzonką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Po prawej Benjamin Mendy
Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Po prawej Benjamin Mendy

W meczu z Newcastle United Manchester City dwa razy obejmował prowadzenie, ale nie dał rady sięgnąć po zwycięstwo. Ambitne "Sroki" zatrzymały mistrza Anglii i wywalczyły remis 2:2!

Po ubiegłotygodniowej wygranej z Chelsea (2:1) ekipa Pepa Guardioli wysłała sygnał, że w walce o obronę tytułu nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, lecz teraz znów przeżywa ciężkie chwile, choć na St. James' Park spotkanie układało się dla niej całkiem dobrze.

Manchester City objął prowadzenie w 22. minucie po znakomitej kombinacyjnej akcji i precyzyjnym strzale Raheema Sterlinga przy dalszym słupku. Cóż jednak z tego, skoro defensywa faworyta była dziurawa i gospodarze niemal natychmiast wyrównali. Zrobili to w zasadzie w taki sam sposób, a egzekutorem był Jetro Willems.

Po przerwie mistrz Anglii długo się męczył, jednak gdy w 82. minucie Kevin De Bruyne odpalił cudowną "petardę" sprzed pola karnego i trafił na 1:2, wydawało się, że goście dopną swego. Nic z tych rzeczy! "Sroki" wykorzystały rzut wolny i po dograniu Christiana Atsu pięknie z kilkunastu metrów przymierzył Jonjo Shelvey.

Zespół Steve'a Bruce'a dwa razy wyszedł z opresji i w nagrodę otrzymał jeden punkt. Dla "The Citizens" taki wynik to porażka. Podopieczni Pepa Guardioli tracą do liderującego Liverpoolu osiem "oczek", a ten podejmie w sobotę Brighton and Hove Albion i będzie zdecydowanym faworytem.

->Losowanie Euro 2020: podział na koszyki i wszystkie warianty dla Polski

Newcastle United - Manchester City 2:2 (1:1) 0:1 - Raheem Sterling 22' 1:1 - Jetro Willems 25' 1:2 - Kevin De Bruyne 82' 2:2 - Jonjo Shelvey 88'

Newcastle United: Martin Dubravka - Javi Manquillo, Federico Fernandez, Ciaran Clark, Paul Dummett, Jetro Willems, Miguel Almiron, Jonjo Shelvey, Isaac Hayden, Allan Saint-Maximin (80' Christian Atsu), Joelinton (69' Dwight Gayle).

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Fernandinho, Benjamin Mendy, Kevin De Bruyne, Ilkay Gundogan, David Silva (70' Phil Foden), Riyad Mahrez (69' Bernardo Silva), Gabriel Jesus (84' Rodri), Raheem Sterling.

Żółte kartki: Javi Manquillo (Newcastle United) oraz Ilkay Gundogan, Fernandinho (Manchester City).

Sędzia: Chris Kavanagh.

Widzów: 49 937.

->PKO Ekstraklasa. Kończy się umowa Christiana Gytkjaera z Lechem Poznań. Nowej raczej nie będzie

Czy Manchester City obroni mistrzostwo Anglii?