Chorwacja. Damian Kądzior się nie zatrzymuje! Gol i asysta reprezentanta Polski

Damian Kądzior był ojcem zwycięstwa Dinama Zagrzeb z NK Istra 1961 (2:1). Polak najpierw dał swojej drużynie prowadzenie, a potem asystował przy drugim golu. To szósty kolejny mecz, w którym Kądzior ma udział w zdobyczy bramkowej swojego zespołu.

Maciej Kmita
Damian Kądzior Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Damian Kądzior
Damian Kądzior najpierw w 23. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, w której znalazł się po podaniu Mislava Orsicia, a potem zrewanżował się Chorwatowi za asystę.

W 49. minucie Polak odebrał piłkę jednemu z rywali przed polem karnym Istry i szybko przekazał futbolówkę Orsiciowi, który podwyższył prowadzenie Dinama.

Kądzior jest w rewelacyjnej formie. W ostatnich ośmiu ligowych występach strzelił cztery gole, a przy pięciu asystował, a w każdym z sześciu ostatnich miał udział w zdobyczy bramkowej swojego zespołu.

Ogólny dorobek polskiego skrzydłowego w tym sezonie to pięć bramek i pięć asyst w 13 występach. Jego Dinamo jest natomiast zdecydowanym liderem chorwackiej ekstraklasy. Po 16 meczach ma na koncie 38 punktów - siedem więcej od drugiego w stawce Hajduka Split.

NK Istra 1961 - Dinamo Zagrzeb 1:2 (0:1)
0:1 - Kądzior 23'
0:2 - Orsić 49'
1:2 - Cuze (k.) 90'