Ligue 1. Paris Saint-Germain - FC Nantes: pewna wygrana mistrza Francji

Paris Saint-Germain z dwunastym zwycięstwem w sezonie 2019/2020 Ligue 1. Tym razem mistrz Francji uporał się przed własną publicznością z FC Nantes, wygrywając 2:0.
Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain

Paryżanie byli faworytami środowej konfrontacji, ale musieli się mieć na baczności, bo ich ostatnie starcie z zespołem z Nantes zakończyło się porażką 2:3.

Gospodarze od początku rywalizacji starali się narzucić swój styl gry. Podopieczni Thomasa Tuchela dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźniejsze sytuacje pod bramką rywala. Jednak przed przerwą ekipa z Paryża nie była w stanie wyjść na prowadzenie.

Dopiero niedługo po zmianie stron PSG dopięło swego. W 52. minucie dokładne podanie w pole karne zagrał Angel Di Maria, a Kylian Mbappe w efektowny sposób piętką posłał piłkę do siatki.

Paris Saint-Germain drugi cios zadało na niespełna 300 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas rzut karny podyktowany za faul Albana Lafonta wykorzystał Neymar i ustalił wynik tego spotkania.