Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Przełom w sprawie Skry Warszawa

Nadchodzi przełom w sprawie Skry Warszawa. Pogrążony w ruinie stadion lekkoatletyczny niedługo może zostać całkowicie przejęty przez stołeczny ratusz.
Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
stadion Skry Warszawa WP SportoweFakty / Jakub Kornacki / Na zdjęciu: stadion Skry Warszawa

- We wtorek do Biura Mienia Miasta i Skarbu Państwa złożyłem dokument, który zacznie procedurę wydawania nieruchomości przy ul. Wawelskiej 5 prawowitemu właścicielowi - przyznaje w rozmowie z WP Sportowe Fakty Krzysztof Kaliszewski, prezes RKS Skra Warszawa.

Stadion lekkoatletyczny należący do klubu od lat jest w złym stanie. Na zarośniętych trybunach zalegają śmieci, remontu wymagają także siłownie i hala. W niezłym stanie są za to boisko boczne i boisko do rzutów. Ale to nie wystarczyło, by uchronić się od decyzji o zamknięciu stadionu. 

31 października Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zamknął całą nieruchomość ze względu na zły stan techniczny. - Mam nadzieję, że ta decyzja przybliży nas do odzyskania obiektu i rozpoczęcia tak długo wyczekiwanej przez warszawskich sportowców i mieszkańców modernizacji - mówiła na konferencji prasowej Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy. Przypomniała też, że miasto od 10 lat próbuje odzyskać obiekt.

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020 pokrzyżowało plany PZPN. Trzeba szukać nowego rywala w meczu towarzyskim

-> Stwierdzono bezpośrednie zagrożenie dla życia. Skra Warszawa definitywnie zamknięta

Z kolei w październiku ubiegłego roku miasto rozstrzygnęło konkurs na pomysł modernizacji terenu, na którym znajduje się stadion Skry.

Zwycięski projekt ma składać się z dwóch etapów. Pierwszy zakłada realizację zespołu treningowego (stadion lekkoatletyczny służący jako rozgrzewkowy dla areny głównej, rzutnie, budynek zaplecza i strefę sportowo-rekreacyjną). Drugi - modernizację stadionu głównego.

Złożenie przez Kaliszewskiego dokumentu do BM może oznaczać przełom w sprawie remontu niszczejącego obiektu. Więcej informacji w najbliższych dniach na WP Sportowe Fakty.

Czytaj też: Rekord świata i Europy w Walencji. Heroiczna walka Yareda Shegumo o minimum olimpijskie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×