Puchar Włoch: Sebastian Walukiewicz doczekał się debiutu. Cagliari Calcio wyeliminowało Sampdorię

Sebastian Walukiewicz zagrał po raz pierwszy w Cagliari Calcio. Drużyna młodzieżowego reprezentanta Polski zwyciężyła 2:1 z dowodzonym przez Karola Linettego zespołem Sampdorii. Defensor popełnił błąd przy straconej bramce.

Sebastian Walukiewicz Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Sebastian Walukiewicz
Sebastian Walukiewicz został kupiony przez Cagliari Calcio na początku roku. Pogoń Szczecin zarobiła na tej transakcji 4 miliony euro. Do Włoch obrońca przeprowadził się latem po mistrzostwach świata U-20. Na Sardynii bywał już porównywany między innymi do Milana Skriniara i podobnie jak kiedyś Słowak w Sampdorii, również musiał poczekać na swoją możliwość pokazania się w calcio. Trener Rolando Maran dał pograć Walukiewiczowi w Pucharze Włoch. Na środku obrony towarzyszył mu 34-letni Ragnar Klavan.

Zadanie dla Walukiewicza było trudniejsze niż w PKO Ekstraklasie, ale trzeba uczciwie przyznać, że nie najtrudniejsze. Sampdoria grała bez Fabio Quagliarelli, Manolo Gabbiadiniego, Gastona Ramireza, Jakuba Jankto i można tak jeszcze trochę powymieniać. Kapitanem w grającej bez wielu liderów drużynie z Genui był Karol Linetty. Obrońcom gospodarzy trudno było się wykazać albo coś zepsuć. W pierwszej połowie po prostu zagrali solidnie.

Jako że Cagliari Calcio również było osłabione brakiem Radji Nainggolana, Joao Pedro czy Nahitana Nandeza, trudno było spodziewać się widowiska tak dobrego jak w poniedziałek. Tego dnia drużyna z Sardynii wygrała szalony mecz z Sampdorią 4:3. Udało się przynajmniej do tego spektaklu nawiązać. Gola głową ponownie strzelił Alberto Cerri już w 7. minucie i to uderzenie dało Sardyńczykom prowadzenie 1:0 do przerwy.

Przy golu Cerrego asystował Daniele Ragatzu, który w 48. minucie podwyższył prowadzenie Cagliari na 2:0. Po przeciwnej stronie boiska próbował odpowiedzieć przede wszystkim Linetty, który prowadził ostrzał z dystansu. Raz został zablokowany przez Walukiewicza, a dwukrotnie chybił.

Sampdoria strzeliła gola na 1:2 w 87. minucie i w tej sytuacji popełnił błąd Walukiewicz. W żargonie piłkarskim defensor Cagliari "obciął się" i przepuścił piłkę do zmiennika Gabbiadiniego. Nie zaasekurował go Clavan i Cagliari Calcio nie zachowało czystego konta.

W czwartek w swoim zespole zadebiutował również Przemysław Szymiński. Jego Frosinone Calcio przegrało 1:2 z Parmą, a decydującego gola straciło z rzutu karnego w doliczonym czasie.

Poznaliśmy komplet par V rundy Coppa Italia. Wystąpi w niej 14 klubów z Serie A i dwa z Serie B. Najlepiej zapowiada się konfrontacja Atalanty z Fiorentiną.

Cagliari Calcio - UC Sampdoria 2:1 (1:0)
1:0 - Alberto Cerri 7'
2:0 - Daniele Ragatzu 48'
2:1 - Manolo Gabbiadini 87'

Cagliari: Robin Olsen - Charalampos Lykogiannis, Ragnar Klavan, Sebastian Walukiewicz, Fabrizio Cacciatore - Artur Ionita, Christian Oliva, Alessandro Deiola - Lucas Castro (74' Radja Nainggolan) - Alberto Cerri (83' Joao Pedro), Daniele Ragatzu (89' Nahitan Nandez)

Sampdoria: Emil Audero - Alex Ferrari (46' Vasco Regini), Jeison Murillo, Julian Chabot, Morten Thorsby - Gonzalo Maroni, Ronaldo Vieira, Karol Linetty, Tommaso Augello - Gianluca Caprari (84' Manolo Gabbiadini), Mehdi Leris (64' Emiliano Rigoni)

Sędzia: Gianluca Manganiello