Puchar Włoch: Filip Jagiełło asystował przy golu. Genoa CFC gra dalej

Genoa CFC pozostaje w walce o Puchar Włoch. Drużyna Thiago Motty wygrała 3:2 z drugoligowym Ascoli. Filip Jagiełło dołożył do tego cegiełkę.

radość piłkarzy Genoi Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: radość piłkarzy Genoi
Filip Jagiełło zagrał po raz pierwszy od czasu zmiany trenera Aurelio Andreazzolego na Thiago Mottę. Poprzedni szkoleniowiec pozwolił Polakowi zadebiutować w Serie A tuż przed swoim zwolnieniem z Genoi CFC. Nowy trener przewidział minuty dla Jagiełły w Pucharze Włoch i ten wystąpił w podstawowym składzie. W drugiej linii towarzyszył Francesco Cassacie i Ivanowi Radovanoviciowi.

W 14. minucie Jagiełło dostał podanie będąc na wysokości pola karnego Ascoli Calcio i płasko wstrzelił piłkę pod bramkę. Tam najlepiej zachował się Andrea Pinamonti i dał Genoi prowadzenie 1:0. Przeciwnik nie oddał w pierwszej połowie strzału, ale zrobił to krótko po przerwie i od razu wyrównał na 1:1. Mecz rozkręcił się, a Domenico Criscito strzelił między 68. a 72. minutą dwa gole, tyle że do różnych bramek i było 2:2. Konfrontację rozstrzygnął swoim drugim trafieniem Pinamonti w 79. minucie. Genoa CFC zwyciężyła 3:2.

W zespole z Ligurii zabrakło kilku istotnych piłkarzy, ale Motta nie wystawił totalnie zmienionej jedenastki. Odpoczęli przede wszystkim Ionut Radu, Cristian Romero, Christian Kouame. W 84. minucie wszedł z ławki rezerwowych Goran Pandev za Jagiełłę.

We wcześniejszym meczu drużyn z Serie B piłkarze US Cremonese wykorzystali atut własnego boiska i zwyciężyli 1:0 z Empoli FC. Gola strzelił 35-letni Machado Claiton, który od 30 września do wtorku nie podnosił się z ławki rezerwowych. Cremonese pokonało spadkowicza z Serie A po trzech remisach 1:1 z nim z rzędu.