La Liga. Osasuna - Sevilla: Andaluzyjczycy potknęli się na terenie beniaminka

Osasuna Pampeluna zrobiła ze swojego stadionu twierdzę. W niedzielę na jej terenie Sevilla zremisowała 1:1 i oddaliła się od czołówki tabeli La Liga.
Maciej Siemiątkowski
Na zdjęciu (na drugim planie): piłkarze Sevilla FC PAP/EPA / JESUS DIGES / Na zdjęciu (na drugim planie): piłkarze Sevilla FC

FC Barcelona, Real Betis, a w niedzielę również Sevilla. Żadnej z tych drużyn Osasuna Pampeluna nie pozwoliła wywieźć kompletu punktów z własnego stadionu. Na El Sadar beniaminek zbudował twierdzę, która w tym sezonie padła tylko przed Athletic Bilbao. Andaluzyjczycy walczyli, napierali, ale wywalczyli tylko punkt.

Zapewnił go im Munir El Haddadi, którego w 11. minucie nieźle obsłużył Ever Banega. Argentyńczyk precyzyjnie zagrał do napastnika, ten minął obrońcę i poradził sobie z bramkarzem. 20 minut później do siatki trafił również Javier Hernandez. Meksykanin uciekł w polu karnym i popisał się niezwykle precyzyjnym strzałem z ostrego kąta, ale został złapany na spalonym.

Osasuna dzielnie walczyła z faworytem, który przed startem kolejki tracił tylko punkt do Barcelony i Realu Madryt. Mimo że już w 28. minucie straciła gracza. Marc Cardrona doznał wstrząsu mózgu po starciu w powietrzu z dwoma rywalami, został natychmiast zmieniony i przetransportowany do szpitala. W doliczonym czasie pierwszej połowy jego zmiennik, Adrian Lopez efektownie zagrał piętą do Chimy'ego Avili, który wyrównał wynik meczu.

Po przerwie goście ruszyli po drugą bramkę. Dalej silił się Chicharito, który był bliski wywalczenia rzutu karnego. 31-latek przewrócił się po kontakcie z bramkarzem, ale sędzia po obejrzeniu powtórki nie przyznał Sevilli "jedenastki".

-> Niesamowity Marc-Andre ter Stegen zawstydza pomocników. Także Piotra Zielińskiego

Jeszcze więcej ożywienia w końcówce dodał Munas Dabbur. Izraelczyk dał bardzo dobrą zmianę i udowodnił trenerowi, że powinien dostawać więcej szans. Na razie jest tylko rezerwowym. Mimo starań Andaluzyjczyków popis w bramce dał 23-letni Juan Perez, który w hierarchii Osasuny jest dopiero trzecim bramkarzem. W najlepszy możliwy sposób próbował wywalczyć mocniejszą pozycję.

Do ostatniego gwizdka Sevilli nie udało się wygrać w Pampelunie. I tak zachowała trzecie miejsce w tabeli, ale do Barcy i Realu traci już trzy punkty. Osasuna jest 10.

Tę niedzielę zapisze sobie w kalendarzu za to Joaquin. Pomocnik w 20. minut meczu z Athletic Bilbao zdobył trzy bramki, a jego Real Betis wygrał 3:2. Joaquin zapisał się tym w historii, został najstarszym strzelcem hat-tricka w La Liga. W dniu meczu miał 38 lat i 140 dni.

Osasuna Pampeluna - Sevilla FC 1:1 (1:1)
0:1 - Munir El Haddadi 11'
1:1 - Chimy Avila 45+3'

Osasuna: Juan Perez - Jon Moncayola, Raul Navas, David Garcia, Pervis Estupinan - Roberto Torres, Oier, Darko Brasanac, Ruben Garcia - Marc Cardona (28' Adrian Lopez), Chimy Avila.

Sevilla: Tomas Vaclik - Jesus Navas, Jules Kounde (59' Daniel Carrico), Diego Carlos, Sergio Reguilon - Joan Jordan (59' Franco Vazquez), Fernando, Ever Banega - Munir El Haddadi, Javier Hernandez, Oliver Torres (78' Munas Dabbur).

Żółte kartki: Navas (Osasuna) oraz Kounde, Reguilon, Banega (Sevilla).