Liga Mistrzów: Damian Kądzior asystował przy golu. Manchester City sprowadził Dinamo Zagrzeb na ziemię

Pojedynek rozpoczął się świetnie dla Dinama Zagrzeb. Dani Olmo strzelił gola po podaniu Damiana Kądziora. Później skuteczniejszy był Manchester City, który zwyciężył 4:1 na zakończenie fazy grupowej LM.

Na zdjęciu w środku Gabriel Jesus i od prawej Damian Kądzior Getty Images / Tom Flathers/Manchester City FC / Na zdjęciu w środku Gabriel Jesus i od prawej Damian Kądzior
Damian Kądzior rozpoczął fazę grupową poza kadrą meczową. Stopniowo przebił się do osiemnastki, a w środę po raz pierwszy wystąpił w podstawowym składzie. Przeciwnikiem był Manchester City w składzie niegalowym, ale wciąż robiącym wrażenie.

Kądzior grał w ofensywnym trio u boku Bruno Petkovicia i Mislava Orsicia. Polak miał mocne wejście w ten mecz. W 10. minucie wykonał idealne miękkie podanie z drugiej linii w pole karne, które wykorzystał Dani Olmo i huknął na 1:0. Kądzior popisał się przeglądem pola, zagrał kreatywnie, a reprezentant Hiszpanii nie zmarnował "ciasteczka", wystartował w odpowiednim momencie i pokonał Claudio Bravo. To był miły złego początek dla Dinama.

Manchester City miał kłopot ze sforsowaniem defensywy Dinama Zagrzeb już na własnym stadionie. Sytuacja powtarzała się w Zagrzebiu, ale długo bezradni goście znaleźli sposób na strzelenie gola w pierwszej połowie. W 34. minucie Gabriel Jesus główkował na 1:1 po wrzutce Riyada Mahreza. Piłkarze Dinama ruszyli do bitki, mieli pretensje, że rywale kontynuowali grę, kiedy jeden z nich leżał na murawie. Manchester City nie miał obowiązku zatrzymać ataku, wszystko było zgodnie z przepisami.

Początek drugiej połowy należał już do mistrza Anglii, który zaczął kontrolować wydarzenia i realnie zagrażać mniej doświadczonemu przeciwnikowi. Na najważniejszego zawodnika meczu wyrósł Gabriel Jesus, który skompletował hat-tricka. Brazylijczyk strzelił na 2:1 w 50. minucie, następnie na 3:1 w 54. minucie.

Kądzior został zmieniony w 59. minucie. Już po zejściu Polaka padł gol na 4:1 Phila Fodena. Manchester City odniósł efektowne zwycięstwo w meczu, który rozpoczął od falstartu.

Manchester City przyleciał do Zagrzebia pewny awansu i pierwszego miejsca w grupie C. Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę odniosła cztery zwycięstwa oraz dwa razy zremisowała. Obywatele wystąpią po raz siódmy z rzędu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. W 2015 roku dotarli do półfinału, w którym odpadli po dwumeczu z Realem Madryt. Po raz ostatni City zostało wyeliminowane w grupie w 2012 roku.

Dinamo zagrało w poprzednim sezonie w fazie pucharowej Ligi Europy. Tym razem drużyna Bjelicy nie wystąpi wiosną na europejskiej arenie.

Dinamo Zagrzeb - Manchester City 1:4 (1:1)
1:0 - Dani Olmo 10'
1:1 - Gabriel Jesus 34'
1:2 - Gabriel Jesus 50'
1:3 - Gabriel Jesus 54'
1:4 - Phil Foden 84'

Dinamo: Dominik Livaković - Petar Stojanović, Arijan Ademi, Emir Dilaver, Jacques Francois Moubandje - Amer Gojak, Nikola Moro, Dani Olmo - Damian Kądzior (59' Marko Dira), Bruno Petković, Mislav Orsić (81' Izet Hajrović)

City: Claudio Bravo - Joao Cancelo, Eric Garcia, Nicolas Otamendi (82' Taylor Harwood-Bellis), Benjamin Mendy - Phil Foden, Rodri (73' Raheem Sterling), Ilkay Gundogan - Riyad Mahrez, Gabriel Jesus (66' Ołeksandr Zinczenko), Bernardo Silva