Bundesliga. RB Lipsk liderem. Dawid Kownacki bez gola

Fortuna Duesseldorf nie nawiązała walki z RB Lipsk w meczu 15. kolejki Bundesligi. Goście wygrali 3:0 i zostali nowym liderem niemieckiej ekstraklasy. 70 minut dla miejscowych rozegrał Dawid Kownacki.

Łukasz Witczyk
Dawid Kownacki (z lewej) oraz Dayot Upamecano (z prawej) PAP/EPA / ARMANDO BABANI / Na zdjęciu: Dawid Kownacki (z lewej) oraz Dayot Upamecano (z prawej)
RB Lipsk był zdecydowanym faworytem spotkania w Duesseldorfie. Fortuna walczy o utrzymanie w Bundeslidze, a celem RB jest zdobycie pierwszego w historii klubu mistrzostwa kraju. Już w 2. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Patrika Schicka. Czeski piłkarz wykorzystał dogranie Konrada Laimera i pokonał bramkarza.

Po szybko straconym golu gospodarze nie potrafili się podnieść. W podstawowym składzie miejscowych zagrał Dawid Kownacki. Polak ustawiony był jako wysunięty napastnik, lecz oddał tylko jeden celny strzał.

W drugiej połowie RB Lipsk zadał kolejne ciosy. W 58. minucie z rzutu karnego do siatki rywali trafił Timo Werner, dla którego był to szesnasty gol w tym sezonie. Wynik meczu ustalił Nordi Mukiele. Ten po dograniu Marcela Sabitzera efektownym szczupakiem zaskoczył golkipera Fortuny.

Fortuna Duesseldorf - RB Lipsk 0:3 (0:1)
0:1 - Patrik Schick 2'
0:2 - Timo Werner (k.) 58'
0:3 - Nordi Mukiele 75'

Czy RB Lipsk zdobędzie mistrzostwo Niemiec?