Kokpit Kibice

Sędzia Mariusz Wiązek skazał "Fryzjera". Wcześniej wyrokował w innej głośnej sprawie

Mariusz Wiązek wydał wyrok, zgodnie z którym Ryszard F. ps. "Fryzjer" spędzi 4,5 roku w więzieniu. Ten sam sędzia skazał Tomasza Komendę na 15 lat pozbawienia wolności za zbrodnię, której ten nie dokonał.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sędzia Mariusz Wiązek na sali rozpraw we Wrocławiu PAP / Sebastian Borowski / Sędzia Mariusz Wiązek na sali rozpraw we Wrocławiu

Ryszard F. ps. "Fryzjer" zdaniem śledczych przez lata trząsł polską piłką nożną. To on miał prowadzić grupę przestępczą, która wpływała na wyniki meczów ligowych w naszym kraju. Proces oskarżonych o korupcję przez kilka lat toczył się w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. F. usłyszał wyrok 4,5 roku bezwzględnego więzienia. Został uznany winnym w niemal wszystkich ze 100 postawionych mu zarzutów.

Wyrok wydał sędzia Mariusz Wiązek. To właśnie on w 2003 roku był w składzie orzekającym w głośnej sprawie gwałtu nastolatki w Miłoszycach pod Wrocławiem. Oskarżono Tomasza Komendę. Jak rok temu przypominał "Super Express", sędzia tłumaczył wówczas, że Komenda nie chciał co prawda zabić nastolatki, ale pozostawiając ją na mrozie, pozwolił jej umrzeć.

Wtedy wyrok zapadł w oparciu o źle zebrane dowody, które zdaniem biegłych miały świadczyć o winie Komendy. Ślady po ugryzieniu miały pasować do jego zębów. Rok po wyroku sprawa trafiła do sądu apelacyjnego, który wydłużył karę do 25 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że w maju 2018 roku uniewinniono go od zarzucanych czynów. Komenda wyszedł na wolność.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce": Kazieczko wielkim zwycięzcą KSW 52. Sędzia uratował życie jego rywala

Mariusz Wiązek cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku. Był sędzią w kilku głośnych procesach. Teraz skazał Ryszarda F. za działalność korupcyjną w polskim futbolu. Wymierzył karę 4,5 roku pozbawienia wolności oraz zakaz udziału i organizacji profesjonalnych zawodów sportowych przez 10 lat oraz zwrot 25 tysięcy złotych przyjętej korzyści majątkowej. Prokurator domagał się 6 lat pozbawienia wolności. Sąd umorzył jednak zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, gdyż F. już był za to prawomocnie skazany w innym procesie.

W latach 90. ubiegłego wieku F. pracował w Amice Wronki. Był kierownikiem, a następnie menedżerem tego zespołu. W PZPN uznano go za "persona non grata". Za przestępstwa dotyczące korupcji w sporcie "Fryzjer" karany był już w kilku innych procesach. Założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za ustawianie wyników meczów.

Zobacz także:
Liga Mistrzów: Bayern Monachium ma nieobliczalnego rywala. W lutym Chelsea może być znacznie silniejsza
Losowanie Ligi Europy: Olympiakos Pireus - Arsenal hitem 1/16 finału

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (10):

 • Robert0791 Zgłoś komentarz
  koleś po takim oszustwie gdyby miał o drobinę honoru odszedłby z zawodu ! Nie mówię żeby siedział żeby płacił do końca swojego życia odszkodowanie umęczonemu Komendzie ale chociaż
  Czytaj całość
  powinien być usunięty z zawodu na forever and ever !!!!!!!!!!!! Co to jest że on dalej pracuje ! Chory system ! Do rozwałki !
  • Maciek Sikorski Zgłoś komentarz
   Że też takie CUS jeszcze ma prawo sądzić. Tfu!
   • Maciek Sikorski Zgłoś komentarz
    Trzeja Wagner że Śląska, skazała mnie na 8 lat, bo broniles podczas napadu rodziny. Uchylił mi areszt po 5,6 roku. Na wolności dostałem te 8 i miałem wrócić do puchy nareszte. Boże
    Czytaj całość
    broń przed naszymi sadami
    • Piotr Piotrowski Zgłoś komentarz
     Ale co ? Jak ? Gdzie jesteście ?????? Gdzie są wszyscy antypisowcy . Gdzie są tabuny roześmianych i uchachanych judaszy opływających wszelkie zmiany PIS .Teraz nie macie nic do
     Czytaj całość
     powiedzenia ???? . Żałosne zakłamane ........
     • Janusz Nowak Zgłoś komentarz
      Ludzie chcą reformy i nie ma wyjścia tym razem mam nadzieję że p gersdorf nie uda się tego zablokować
      • Janusz Nowak Zgłoś komentarz
       To dobrą celę niech przyszykuja
       • Janusz Nowak Zgłoś komentarz
        Odszkodowania tuleja orzeka
        • Robert0791 Zgłoś komentarz
         i tego układu bronią "niezawiśli" sędziowie !!!!!!! Paranoja że maja czelność wychodzić na ulicę !!!!! Sędzia który prowadził sprawę Pana Cejrowskiego o znieważenie kwaśniewskiego skazywał walczących o wolność za komuny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Inny drań zniszczył życie człowieka którego gospodarstwo rolne ocenił na 32 tysiące złotych a teraz ten koleś walczy o swoją niezawisłość na jakiś dziwnych festynach sędziowskich ! Jeszcze inny za tuska podczas dziennikarskiej prowokacji ustała skład sędziowski ! Przykładów jest wiele ! sami siebie oceniają sami sobie wierzają "kary" sami siebie dyscyplinują ! DOSYĆ !
         • yes Zgłoś komentarz
          Czy Fryzjer będzie chciał od razu odszkodowanie? NIE...
          • aust Zgłoś komentarz
           Czy sugerujecie ze " Fryzjer " tez jest niewinny?
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×