Puchar Ligi: Manchester City nie dopuścił do sensacji. Obrońca trofeum w półfinale

Bez niespodzianki w ćwierćfinale Pucharu Ligi pomiędzy Oxford United a Manchesterem City. Mistrz Anglii wygrał na wyjeździe 3:1.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Manchesteru City Getty Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy Manchesteru City
Pep Guardiola nie wystawił w pełni optymalnego składu, lecz posłał do gry kilku swoich kluczowych zawodników i to wystarczyło, by zrobić w tym spotkaniu bezpieczną różnicę.

Goście otworzyli wynik w 22. minucie, gdy po strzale Joao Cancelo piłka zrykoszetowała i to kompletnie zmyliło Jordana Archera.

Tuż po przerwie 8. zespół League 1 (trzeci poziom rozgrywkowy) zdołał sensacyjnie wyrównać. Miejscowi zaskoczyli rywali szybkim rozegraniem rzutu wolnego i bramką Matthewa Taylora.

Niespodzianką pachniało jednak tylko przez chwilę. Później w dość łatwy sposób dublet ustrzelił Raheem Sterling i obrońca trofeum zwyciężył ostatecznie 3:1. Manchester City wciąż więc walczy na czterech frontach (Premier League, Puchar Ligi, Puchar Anglii i Liga Mistrzów).

->Klubowe Mistrzostwa Świata. Monterrey - Liverpool. Męczarnie The Reds. Awans rzutem na taśmę

Oxford United - Manchester City 1:3 (0:1)
0:1 - Joao Cancelo 22'
1:1 - Matthew Taylor 46'
1:2 - Raheem Sterling 50'
1:3 - Raheem Sterling 70'

Oxford United: Jordan Archer - Sam Long, Rob Dickie, Elliott Moore, Josh Ruffels, Shandon Baptiste (87' John Mousinho), Alex Gorrin, Cameron Brannagan, Daniel Agyei (57' Mark Sykes), Matthew Taylor (75' Jamie Mackie), Tariqe Fosu.

Manchester City: Claudio Bravo - Joao Cancelo, Taylor Harwood-Bellis, Eric Garcia, Ołeksandr Zinczenko, Phil Foden, Rodri (59' Ilkay Gundogan), Bernardo Silva, Riyad Mahrez, Raheem Sterling (76' Adrian Bernabe), Angelino (62' Gabriel Jesus).

Sędzia: Andy Madley.
->Puchar Ligi Angielskiej: Liverpool FC zdemolowany. Starszyzna z Aston Villi udzieliła lekcji skuteczności młodzieży