La Liga. Barcelona - Deportivo Alaves. Chwila niepewności mistrzów Hiszpanii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu:Antoine Griezmann
PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu:Antoine Griezmann

Barcelona pewnie wygrała 1. połowę meczu z Deportivo Alaves. Po zmianie stron goście złapali kontakt bramkowy i mogli wyrównać. Gospodarze dość szybko pozbawili rywali złudzeń i ostatecznie wygrali 4:1.

Po bezbarwnym meczu z Realem Madryt, do potyczki z Deportivo Alaves Barcelona przystąpiła na dużym luzie. Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że gole dla gospodarzy są kwestią minut.

Kibice obecni na Camp Nou na premierowe trafienie czekać musieli niespełna kwadrans. Wówczas Luis Suarez wycofał w polu karnym piłkę do Antoine Griezmanna. Francuz precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Fernando Pacheco. Cztery minuty wcześniej do siatki trafił Lionel Messi, uczynił to jednak ze spalonego.

Prowadząc miejscowi wciąż atakowali. Gospodarzom brakowało w sobotę skuteczności. Przyjezdni zagrozili miejscowym tylko raz. Z pola karnego niecelnie uderzył Wakaso Mubarak. Mistrzowie Hiszpanii wynik podwyższyć powinni w 39. minucie. Z ostrego kąta przymierzył Messi, pomylił się nieznacznie.

Chwilę przed przerwą Barcelona w końcu trafiła. Suarez zagrał w polu karnym na prawo do Arturo Vidala, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od nieuznanego gola dla gospodarzy. Do siatki trafił Griezmann. W 56. minucie goście złapali kontakt bramkowy. Z lewej strony dośrodkował Ruben Duarte, a wchodzący z drugiej linii Pere Pons głową wpakował piłkę do bramki. Chwilę minut później mógł być remis. Ter Stegen wybiegł przed pole karne, ale źle wybił piłkę. Bramkarz uratował zespół, wybijając futbolówkę, która toczyła się w kierunku bramki. Z kolei w 66. minucie tuż obok słupka po rzucie rożnym uderzył Duarte. Futbolówka otarła się o słupek bramki Barcelony.

Zdobyty gol dodał pewności gościom. Barcelona po przerwie grała dużo słabiej. Gospodarze w składzie mają jednak Messiego. Argentyńczyk nie grał dobrego meczu, swoje zrobił. W 69. minucie pięknie uderzył lewą nogą sprzed pola karnego. Piłka wpadła do bramki, a goście stracili nadzieje na sprawienie niespodzianki.

Wynik gry ustalił kwadrans przed końcem Suarez. Po strzale głową Urugwajczyka ręką zagrał Martin Aguirregabiria. Po analizie VAR arbiter wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał napastnik gospodarzy.

FC Barcelona - Deportivo Alaves 4:1 (2:0) 1:0 - Antoine Griezmann 14' 2:0 - Artur Vidal 45' 2:1 - Pere Pons 56' 3:1 - Lionel Messi 69' 4:1 - Luis Suarez (k.) 75'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen- Sergi Roberto (85' Nelson Semedo), Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Arturo Vidal, Sergio Busquets (79' Frenkie De Jong), Carles Alena- Lionel Messi, Luis Suarez (85' Carles Perez), Antoine Griezmann.

Deportivo Alaves: Fernando Pacheco - Martin Aguirregabiria, Rodrigo Ely, Ximo Navarro, Ruben Duarte - Aleix Vidal (86' Oliver Burke), Javier Munoz (53' Luis Rioja), Pere Pons, Manu Garcia, Wakaso Mubarak (70' Joselu) - Lucas Perez.

Żółte kartki: Umtiti, Alba (Barcelona) oraz Vidal, Mubarak, Martin, Ely (Alaves).

Sędzia: Mario Melero.

* * * Real Mallorca - Sevilla FC 0:2 (0:1) 0:1 - Diego Carlos 20' 0:2 - Ever Banega (k.) 63'

Villarreal CF - Getafe CF 1:0 (0:0)

1:0 - Moi Gomez 52'

Czerwona kartka: Mathias Olivera (Getafe) 61' /druga żółta/